reklamı kapat

POPÜLER

Huawei P30 Pro
Huawei P30 Pro
Huawei P30 Pro

Huawei P30 Pro için gerçeklik payı yüksek yeni taslak tasarım

Son günlerde gündemden düşmeyen Huawei P30 Pro, gerçekten çok merak ediliyor. Ortaya çıkan sızıntılar modelin tasarımını da ufak ufak netleştiriyor.

Bahsettiğimiz bu taslak tasarımın arkasında yine Ben Geskin yer alıyor. Geçtiğimiz günlerde de Huawei P30 Pro için bir konsept hazırlayan tasarımcı, gerçeklik payı yüksek yeni taslak tasarımla karşımıza su dalması formunda bir çentik getiriyor. İnanılmaz ince çerçevelerin eşlik ettiği bu çentik, model için oldukça olası görünüyor. Geskin’in telefon için hazırladığı daha önceki konsept, aşağıda görebileceğiniz üzere ekrana entegre ön kamera kullanıyordu. Ancak son gelen bilgiler Huawei P30 Pro modelinde kavisli bir AMOLED ekran kullanılacağını gösteriyor. Şu an AMOLED tarafında ekrana entegre ön kamerayı sadece Samsung üretebiliyor. O da başlangıcı Galaxy S10 ailesiyle yapmaya hazırlanıyor. Bu açıdan P30 Pro için ekran deliği şimdilik ihtimal dışında yer alıyor. Arkasında dörtlü kamera sistemi bulunacak denilen telefon, sızan kılıfta da gördüğümüz üzere kameranın yanında geniş bir boşluk taşıyor. O boşlukta çiftli flaşın ve bir TOF sensörünün yer alacağı tahmin ediliyor.

Huawei P30 Pro
Huawei P30 Pro
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei P30 Pro hakkında başka ne biliyoruz?

Halen çok fazla detay bulunmuyor. Ancak modeldeki dörtlü kamera kurulumun merkezinde Sony’nin 38 megapiksel 1/1.8 inç IMX607 sensörü yer alacak söyleniyor. Bu gelişmiş sensör, renkli pikseller ile beyaz pikselleri bir araya getiriyor. Böylelikle sensörün daha fazla ışık yakalayabildiği ve keskin görüntüler ortaya koyabildiği belirtiliyor. Bu yapının özellikle düşük ışıktaki fotoğraflarda fayda sağladığı söylenirken, sensörün QPDAF ile yüksek otomatik netleme performansı verdiği de gelen bilgiler arasında yer alıyor

İlginizi Çekebilir

Bu da beklenen Nova 4 modeli