reklamı kapat

POPÜLER

Samsung

Çentik, çentikler; işte geleceğe yönelik yeni Samsung patentleri

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, çentiğe direnme konusunda en iyi isimler arasında yer alıyor. Ancak o da yeni döneme girmenin geniş çaplı planlarını yapıyor.

Burada geniş çaplı diyoruz çünkü Samsung’un aldığı birden çok patent ortaya çıkmış durumda. LetsGoDigital (Bağlantı) tarafından görselleştirilen bu patentler, firmanın konuda ne kadar ciddi düşündüğünü gözler önüne seriyor. Çentiği hem ekranın üst çerçevesine entegre etmeyi hem de ekrana doğru kaydırmayı planlayan firma, bu yapıyı kendi modelleri için düşünüyor deniyor. Ancak çentikli ekranları başka firmalara satma amacı da bulunan dev isim, burada su damlası adı verilen ve sadece ön kamerayı içerisine alan bir yapı kuruyor. 2019’da yılında biteceği tahmin edilen çentik dönemi, daha uzun süre bizimle kalacak izlenimi yaratıyor. Firmanın daha önce gösterilen Infinity U ve Infinity V ekranları da biliyorsunuz çentik üzerine kuruluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung

Firmadan katlanabilir akıllı telefon Samsung Galaxy Fold da geliyor

Çentiksiz yapıdaki Infinity Flex adı verilen bir ekran teknolojisi üzerine kurulan telefon, bünyesinde 7,3 inç ve 4,6 inç iki adet ekran taşıyor. Modelin içerisinde yer alan esas katlanan 7,3 inç ekran, 1536×2152 piksel çözünürlük ve 420 ppi değerini sunuyor. 4,6 inç 21:9 ekranın ise 840×1960 piksel çözünürlüğe ve yine 420 ppi değerine sahip olduğu biliniyor. 5G destekli Samsung Galaxy Fold, 5.000 hatta 6.000 mAh pile sahip olacak deniyor. Modelin  1.900 – 2.500 dolar aralığında satılacağı söyleniyor.

İlgili Video

OnePlus 6T McLaren Edition