reklamı kapat

POPÜLER

Samsung

Samsung, aldığı dikkat çekici akıllı telefon patentleriyle gündemde

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, biliyorsunuz “çentikli” bir akıllı telefon satışı yapmıyor. Ancak bu alandaki popülerlik şirketi süreçte düşünmeye itmiş görünüyor.

Samsung‘un altığı yeni akıllı telefon patentlerinden ilk olarak çentikli olan dikkatleri üzerine çekiyor. Sizin de görebileceğiniz üzere ekran çentiğine sahip bir tasarım oluşturan firma, bu modelin arka tarafı içinse farklı versiyonlar hazırlamış görünüyor. Çentik boşluğu oldukça büyük olan ve içerisinde tüm ön yüz donanımlarını taşıyan model, çift arka kamerayla hayal edilmiş durumda. Patenti alınan diğer model ise en büyük hayalimizi yani tamamen çerçevesiz bir telefonu karşımıza getiriyor. Ön yüzünde hiçbir çentiğin ya da çerçevenin yer almadığı ikinci model, köşeli yapısıyla Note serisini akıllara getiriyor. Biliyorsunuz şu an yüzde 100 ekran gövde oranına ulaşan pek telefon bulunmuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Samsung
Samsung

Samsung bu modelleri gerçeğe dönüştürür mü?

Bunun için şu an evet ya da hayır demek çok zor. Ancak çentikli modelin kolay kolay satışa çıkacağını sanmıyoruz. Bu konuda Apple’ı eleştiren firmanın çentik adımını atması çok olası görünmüyor. Ancak diğer model teknoloji el verirse gerçek olabilir deniyor. Burada en büyük problemi ön kamera oluşturuyor. Patent çizimlerinde o konuda bir detaya görünmüyor.

İlgili Video

Şirketin katlanabilir akıllı telefon konsepti