reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy S10

Samsung Galaxy S10 ailesinin tasarımına yönelik yeni bilgi

Samsung Galaxy S10 ailesi için heyecan artıyor. Resmi olarak 2019’un ilk çeyreğinde tanıtılacak modeller, tasarımsal olarak da yavaş yavaş netleşiyor.

Samsung, katlanabilir akıllı telefon modelini tanıttığı SDC 2018 etkinliği kapsamında karşımıza dört farklı ekran tasarımı çıkarttı. Bunlar aşağıda görebileceğiniz üzere Infinity U, Infinity V, Infinity O ve New Infinity olarak geçiyor. Samsung Galaxy S10 ailesinde ise Infinity O ekranın kullanılacağı iddia ediliyor. Infinity O, çentiksiz yapıyı mümkün kılan bir ekran deliği kullanıyor. Bu delikte ön kamera yer alıyor ve istenilen konuma yerleştirilebiliyor. İşte bu sayede Samsung Galaxy S10 ailesinde sevilmeyen herhangi bir çentiğin yer almayacağı belirtiliyor. Bu konuda da Ben Geskin‘in yukarıda görebileceğiniz konsept tasarımı oldukça olası duruyor.

Samsung Galaxy S10

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy S10 ailesi kamera konusunda çok iddialı geliyor

Ailenin üst seviye modellerinde üçlü kamera sistemi yer alacak deniyor. Bu sistem “12 megapiksel, 16 megapiksel ve 13 megapiksel” kameralar üzerine kuruluyor. 12 megapiksel kameranın piksel boyutu 1.4 um olarak görünürken, diğerlerinde ise 1 um değeri karşımıza çıkıyor. Ayrıca 12 megapiksel kamerada F1.5 / F2.4 değişken diyafram kullanılırken, 16 megapiksel kamerada F1.9, 13 megapiksel kamerada ise F2.4 diyafram değeri yer alıyor. 12 megapiksel ve 13 megapiksel kameralara optik görüntü sabitleme koyduğu belirtilen firmanın, 12 megapiksel kamerayı normal, 16 megapiksel kamerayı geniş açı, 13 megapiksel kamerayı ise telefoto (Yakınlaştırma) olarak planladığı belirtiliyor. Modeller için ayrıca yeni nesil Exynos işlemcileriyle bilişsel fotoğrafçılık konusunda fark yaratacak deniyor.

İlginizi Çekebilir

Konsept Nokia 9 Pureview videosu