reklamı kapat

POPÜLER

Samsung katlanabilir akıllı telefon

İşte Samsung’un ilk katlanabilir akıllı telefon modeli [Video]

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, SDC 2018 kapsamında geleceğe ilk bakışı attırdı. Infinity Flex ekranlı ilk katlanabilir akıllı telefon modelini gösterdi.

Burada en baştan söylemek gerekiyor. Etkinlikte gösterilen yukarıdaki videoda gördüğünüz telefon halen prototip aşamasında bulunuyor. Yani ana tasarımı gizlenen ve şu an çok kaba görünen model, genel olarak kişilere cepte taşınacak 7,3 inç bir tablet sunuyor. Beklenenden farklı olarak ortadan ikiye katlanan bir tasarım kullanılan model, burada Infinity Flex adı verilen ekran üzerine kuruluyor. Bu ekran birçok yeni teknoloji ile gerçek katlanabilir akıllı telefon modellerinin başlangıcını yapıyor. Ayrıca modelin dışında anlık bildirimler için tasarlanan bir ekran daha yer alıyor. Söylendiği kadarıyla binlerce katlanmaya dayanan Infinity Flex ekran, bu yapıya özel bir arayüz yapısıyla geliyor. Buna ek olarak Google’ın Android işletim sistemi de artık katlanabilir cihazlara aktif olarak destek veriyor. Bu destek sayesinde uygulama geliştiriciler şimdiden Samsung’un katlanabilir modeli gibi telefonlara özel uygulamalar geliştirebiliyor. Ya da mevcut uygulamaları katlanabilir cihazlara hazır hale getirebiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung, katlanabilir akıllı telefon konusunda devrim yapacak

Hakkında çok az bilginin verildiği akıllı telefon, şu an gerçekten dikkat çekici görünüyor. Resmi olarak 2019 başında tanıtılacağı düşünülen telefon, bildiğimiz kadarıyla 1.800 dolardan daha pahalıya satılacak.

İlginizi Çekebilir

Firmanın dört arka kameralı akıllı telefonu Galaxy A9