reklamı kapat

POPÜLER

IRL glasses gözlük

Gerçek hayatın reklam engelleyicisi olarak geçen ilginç gözlük [Video]

Hayatımız teknoloji ile çevrilmiş durumda. Her yerde devasa ekranlar bulunuyor ve bunlardan kaçmak mümkün olmuyor. İşte IRL Glasses bunu değiştirmek istiyor.

IRL Glasses, popüler bağış platformu Kickstarter üzerinde 140 bin dolar toplamış ilginç bir gözlük modeli. 25 bin dolarlık hedefi 2.030 bağış ile 140 bin dolara çıkaran ürün, kişileri dijital hayattan soyutlamak için tasarlanmış. Bu gözlük özel polarize lensleriyle çevredeki hemen hemen tüm ekranların görüntüsünü kapatıyor. Yani bunu taktığınız zaman çevredeki birçok ekranı kapalı gibi görüyorsunuz. Dış tasarımıyla normal bir güneş gözlüğü gibi duran IRL Glasses, hem LCD hem de LED ekranları karartabiliyor. Gereğinden fazla bilgiye maruz kalmak istemeyenler için güzel duran ürün, işine konsantre olmakta zorlananlar için de faydalı görünüyor. Gerçek hayatın reklam engelleyicisi olarak tanıtılan ürün, gösterildiği kadarıyla normal görüşü bozmuyor. Yani burada sadece LCD/LED ekranlar ortadan kaldırılıyor. Henüz OLED reklam panolarını, bazı bilgisayarları ve akıllı telefon ekranlarını kapatmayan gözlüğün, gerçekten ilginç bir yapısı bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
IRL glasses gözlük
IRL glasses gözlük

IRL Glasses gözlük ile tüm ekranları karartın

Önümüzdeki yılın nisan ayında satışa sunulacağı belirtilen gözlük modeli, söylendiği kadarıyla 79 dolar satış fiyatına sahip olacak. Gündelik hayatın bir parçası haline gelmesi için biraz daha geliştirilmesi gereken ürün, yine de ilginç bir seçenek oluşturuyor.