reklamı kapat

POPÜLER

TCL Thunderbird Smart Glasses Pioneer Edition

TCL, gelecek odaklı yeni akıllı gözlük modelini tanıttı [Video]

Teknoloji sektörünün öne çıkan isimlerinden TCL, bugün Thunderbird Smart Glasses Pioneer Edition isimli akıllı gözlük modeli ile ses getirdi.

Birçok alanda oldukça önemli gelecek projelerine imzasını atan TCL, yeni akıllı gözlük modeliyle de çok ses getirdi. Thunderbird Smart Glasses Pioneer Edition gibi uzun bir adı bulunan gözlük, ilk bakışta normal gözlüklerden ayrılmıyor. Ancak modelin içinde gelişmiş teknolojiler yer alıyor.

Thunderbird Smart Glasses Pioneer Edition modelinin en önemli yanı, bünyesinde özel filtreler ile renkli çalışan bir mini-LED ekranın olması. Bu ekran sayesinde ürün kişilerin gözleri önüne birçok farklı görüntü getirebiliyor. Örneğin bu gözlük ile hareket halinde haberlere bakabiliyor, mesajlarınızı okuyabiliyorsunuz.

Camlar şeffaf olduğunda hareket kısıtlaması getirmeyen model, bünyesinde gizlilik için ürkütücü bir kamera da taşıyor. Bu kamera ile fotoğraf çekilebiliyor ve çekilen görüntüler direkt olarak akıllı telefonlara kablosuz olarak aktarılabiliyor.

Dokunmatik olarak kontrol edilebilen ve internet erişimini telefon üzerinden sağlayan akıllı gözlük, henüz ne kadara satılacak bilinmiyor. Aynı zamanda modelin çıkış tarihi de verilmiş değil.

TCL Thunderbird Smart Glasses Pioneer Edition akıllı gözlük öncesinde Xiaomi’nin çözümü ses getirmişti

Xiaomi gözlüğü için şunları aktarmıştı: “Sıradan bir gözlük görünümü için görüntüleme ve dahili bileşenlerle ilgili zorlukların üstesinden gelinmesi gerekiyor. Xiaomi Akıllı Gözlük tasarlanırken, yapısal tasarım anlamında ihtiyaç duyulan tasarım alanını azaltmak için MicroLED görüntüleme teknolojisi kullanıldı.

MicroLED’de kullanılan inorganik parlaklık artırıcı malzemeler, yüksek parlaklık sunarken aynı zamanda uzun süreli bir ürün deneyimi sunuyor. Görüntüleme sisteminin çerçeveye sorunsuz bir şekilde yerleştirilmesi için MicroLED hiç şüphesiz en uygun seçim olarak öne çıkıyor. OLED’ler gibi, MicroLED pikselleri ayrı ayrı aydınlatılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bu, yayıcı özellik, daha parlak ekran ve daha koyu siyah renk sağlıyor. Ancak, MicroLED’ler daha basit bir yapıya sahip ve daha yüksek piksel yoğunluğunun yanı sıra daha uzun kullanım ömrü sunuyor. Bu, daha kompakt bir ekranın yanı sıra daha kolay entegrasyon imkânı sağlıyor. “

İlginizi Çekebilir

Dünyanın en küçük aksiyon kamerası ile tanışın