reklamı kapat

POPÜLER

TCL NXTWEAR S

Apple Vision Pro alternatifi bütçe dostu gözlük ; TCL NXTWEAR S gözlük incelemesi

Sahip olduğu microOLED ekranlarla öne çıkan TCL NXTWEAR S, 130 inçlik ekran deneyimi sağlıyor. 14.499 TL’lik fiyatıyla da dikkat çeken gözlüğün detayları mercek altında

Fon toplama platformu Kickstarter üzerinden yeterli fon desteğini topladıktan sonra IFA Fuarı’nda lanse edilen TCL NXTWEAR S gözlük nihayet Türkiye’de satışa sunuldu.

Türkiye’de satışa çıktıktan sonra temin ettiğimiz gözlük tasarımıyla bir güneş gözlüğünü andırsa da sunduğu deneyimle teknoloji dünyasına yeni bir bakış açısı getiriyor. Bilindiği üzere Apple kısa bir süre önce gerçekleştirdiği etkinlikte ilk akıllı gözlüğü Apple Vision Pro’yu lanse etmişti. 3.500 dolarlık fiyatıyla çok yüksek bir fiyat etiketine sahip olan cihaz Sony imzalı microOLED ekranları bünyesinde barındıran bir gözlük olarak karşımıza çıkmıştı. TCL’nin gözlüğüne bakıldığında da Sony tarafından geliştirilen microOLED ekranlar göze çarpıyor. Apple’ın karma gerçeklik gözlüğünde kullanılan bu ekranların her biri 4K çözünürlük değeri sunarken TCL’nin gözlüğündeki her bir ekran Full HD çözünürlük sunuyor. Gözlüğün sunduğu ekran performansına geçmeden cihazın  tasarımıyla incelemeye başlayalım.