reklamı kapat

POPÜLER

Netflix, BluTV, Gain, Exxen ve Prime toplamı için aylık ne kadar vermek gerekiyor?

Netflix, BluTV, Gain, Exxen ve Prime toplamı için aylık ne kadar vermek gerekiyor?

Türkiye’de aktif olarak hizmet veren Netflix, BluTV, Gain, Exxen ve Amazon Prime için aylık toplam ne kadar ödemek gerekiyor?

Türkiye’de Netflix, BluTV, Gain, Exxen ve Amazon Prime gibi birçok video servisi yer alıyor. Her servisin de kendisine has özel içerikleri bulunuyor. Bu içeriklerin hepsini izlemek isteyen bir kişinin aylık ödemesi gereken en düşük rakam ise 15 Ekim 2021 itibarıyla aylık 100 TL seviyesinde yer alıyor.

Burada spesifik olarak Netflix için 26,99 TL, Amazon Prime için 7,99 TL, Gain için 21,99 TL, Exxen için 19,99 TL ve son olarak BluTV için 24,99 TL fiyat çıkıyor.

Bu fiyatları daha üst seviye abonelik paketleriyle yükseltmek mümkün. Ancak tam tersi düşürmek de mümkün. Örneğin Exxen için reklam destekli daha ucuz bir paket sunuluyor. Aynı zamanda bazı video servisleri yıllık abonelik de satıyor. Yıllık abonelik elbette avantajlı oluyor.

Bu çoklu durum elbette hem Türkiye’de hem de yurt dışında çoğu kişinin hoşuna gitmiyor. Bazı kişiler tüm servislerin hepsine ayrı ayrı para vermek istemiyor.

Bu konuda tek bir platform üstünde, sadece izlenilen içeriğe ödeme yapılacak bir girişim eksikliği hissediliyor. Ancak böyle bir şeyin yapılması yakın zamanda çok olası görünmüyor. Buna kimsenin açık olarak izin vermesi ya da sıcak bakması beklenmiyor.

Örneğin Netflix gibi dev isimler Türkiye’de bu tarz bir ortaklığın merkezinde kesinlikle yer almak istemeyecektir. Ancak yine de kesin konuşmuyoruz. İleride video servisi dünyası tek bir konumda gerçek anlamda bir araya gelebilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İleride Netflix, BluTV, Gain, Exxen ve Amazon Prime yanına yenileri de eklenecek

Yüzde 100 kesin olarak 2022 içerisinde HBO Max servisi Türkiye’de olacak. Servisin alık ne kadar olacağı henüz belli olmuş değil. 2022’de ayrıca Disney+ servisi de Türkiye’de açılabilir. Aynı zamanda 2022’de bir sürpriz yapılarak Apple TV+ servisi de Türkiye’de aktif edilebilir.

Ancak Disney+ ve Apple TV+ için Türkiye macerası kesinlikle kesinleşmiş değil. HBO Max içinse kısa süre önce resmi Türkiye duyurusu yapıldı.

İlginizi Çekebilir

Panasonic’ten geleceğin otomobil HUD sistemi