reklamı kapat

POPÜLER

Frame AI Glasses
Frame AI Glasses akılı gözlük

Yapay zeka temelli akıllı gözlük Frame AI Glasses tanıtıldı

Yapay zeka temelli akıllı gözlük Frame AI Glasses görücüye çıkarıldı. Bu ürünün arkasında Brilliant Labs firması yer alıyor.

Brilliant Labs imzalı Frame AI Glasses, Apple Vision Pro’nun gündemde düşmediği sektörün en yeni gösterimi oldu. 350 dolarlık fiyatıyla 3.500 dolarlık Apple Vision Pro’dan çok daha uygun bir seçenek olan ancak kesinlikle birebir rakip olmayan akıllı gözlük, üç farklı renkte geliyor ve microOLED ekranıyla kişilerin gözleri önüne bilgiler getirebiliyor. İstenirse numaralı cam ile kullanılabilen ürün, bataryalarını kulakların arkasına gelen yuvarlak bölümlere konumlandırıyor (Detay verilmiyor, sadece tüm gün kullanımda kalabiliyor bilgisi geçiliyor) ve bir kamera da taşıyor. Bu kamera yapay zeka sisteminin dünyaya açılan kapısı oluyor, gözlük bu sayede çevreyi analiz ederek algılayabiliyor. Bu temelde AI Glasses örneğin çevredeki yapıları / binaları / objeleri tanımlayarak ne olduklarını açıklayabiliyor, gerçek zamanlı dil çevirisi yapabiliyor, sorulan sorulara cevap verebiliyor, gıda ürünlerinin besin değerleri hakkında bilgiler aktarabiliyor, ayakkabı ya da çanta gibi ürünleri algılayarak nerede ve kaça satıldığını gösterebiliyor. Ortama artırılmış gerçeklik temelinde sanal objeler de yerleştirebilen ürün, aktarıldığı kadarıyla açık kaynak bir yapıyı benimsiyor ve mikro Python tabanlı bir platform üzerine kuruluyor. Pazarda öne çıkma şansı biraz zor olan ancak yine de üretken yapay üzerinden çok sayıda yetenek kazanma potansiyeli olan model, bir aksilik olmazsa nisan ayında dağıtıma çıkarılacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Brilliant Labs imzalı akıllı gözlük Frame AI Glasses yanında bu da ilginizi çekebilir: Hyundai’den otomatik çalışan şarj robotu

İLGİLİ HABERLER