reklamı kapat

POPÜLER

Akıllı gözlük Xiaomi Mijia Glasses Camera

Akıllı gözlük Xiaomi Mijia Glasses Camera tanıtıldı

Xiaomi ekosistemi içerisine bugün dikkat çeken bir ürün eklendi. Karşımıza akıllı gözlük Xiaomi Mijia Glasses Camera çıktı.

Xiaomi Mijia Glasses Camera, ilk olarak Çin sınırlarında kitlesel fonlama üzerinden 370 dolara satılacak bir akıllı gözlük modeli konumunda. Modern ancak heybetli bir gövdeye sahip olan cihaz, 100 gramlık bir ağırlığa sahip ve gücünü özelleştirilmiş bir Snapdragon 8 işlemciden alıyor. Bu modelin odaklandığı nokta taşıdığı kamera sistemi oluyor. Üründe 50 megapiksel ana + 8 megapiksel periskop kameraları bir araya getiriyor. Aktarıldığı kadarıyla periskop kamerayla 5x optik yani kayıpsız zoom ve 15x dijital yakınlaştırma sunuluyor. Periskop kameraya OIS yani optik görüntü sabitleme koyan Xiaomi, kameraların yüksek çözünürlükte fotoğraf yanında 100 dakika boyunca aralıksız video çekebildiğini aktarıyor.

Akıllı gözlük modeli Xiaomi Mijia Glasses Camera, bünyesinde her göze 1.800 nit normal, 3.000 nit maksimum parlaklık sunan tam 3.281 PPI’lık Sony imzalı OLED ekranlar barındırıyor. 3 GB RAM + 32 GB dahili depolamaya sahip olan artırılmış gerçeklik temelini destekleyen ürün, 1.020 mAh pile sahip ve burada 10W kablosuz şarj desteğine sahip. Aktarıldığı kadarıyla 30 dakikada 0’dan yüzde 80 doluluğa ulaşılabiliyor. Xiaomi’nin ses asistanına destek veren model, gündelik olarak sürekli kullanıma uygun bir seçenek değil.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Temelde giyilebilir bir kamera sistemi olarak tasarlanan Mijia Glasses Camera, Türkiye’de satılacak bir seçenek konumunda yer almıyor. Hatta bu ürünün uzun bir süre boyunca küresel pazarlara açılması da olası durmuyor. Akıllı gözlüğün kitlesel fonlama sonrasında üretime alınacağı gelen bilgiler arasında.

Xiaomi Mijia Glasses Camera yanında bu da ilginizi çekebilir: Tam 2 bin beygirlik Ford Pro Electric SuperVan