reklamı kapat

POPÜLER

samsung katlanabilir akıllı telefon

Samsung katlanabilir akıllı telefon modelinin fiyatı hakkında yeni bilgi

SDC 2018 kapsamında görücüye çıkan ilk Samsung katlanabilir akıllı telefon modelinin fiyatı hakkında yeni bilgiler var. Maalesef fiyat hiç de ucuz olmayacak.

Henüz prototip halini gördüğümüz telefon, kısaca hatırlamak gerekirse cebinize sığan bir tablet olarak tanımlanıyor. Infinity Flex adı verilen bir ekran teknolojisi üzerine kurulan model, bünyesinde 7,3 inç ve 4,6 inç iki adet ekran taşıyor. Modelin içerisinde yer alan esas katlanan 7,3 inç ekran, yeni bilgilere göre 1536×2152 piksel çözünürlük ve 420 ppi değerini sunuyor. 4,6 inç 21:9 ekranın ise 840×1960 piksel çözünürlüğe ve yine 420 ppi değerine sahip olduğu belirtiliyor. Yeni ortaya çıkanlar ise fiyat tarafından yeni bilgiler veriyor. Buna göre model 1.500 dolardan başlayacak, 2 bin dolara kadar çıkacak. Daha önce de 1.800 dolar seviyesinde satılacağı söylenen 5G destekli model, mevcut amiral gemilerinin fiyatını uygun gösterecek gibi duruyor. Modelden ilk yılında sadece 1 milyon ünite kadar üreteceği söylenen firma, başta çok kısıtlı bir kitleye hitap edecek izlenimi yaratıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung katlanabilir akıllı telefon modeli çok merak ediliyor

Temelinde Android işletim sistemi yer alan model, daha önce de söylediğimiz üzere yeni bir dönemi başlatmaya hazırlanıyor. Google resmi olarak Android işletim sisteminin katlanabilir modellere destek verdiğini de belirtiyor. Ayrıca Xiaomi, LG, Huawei ve Oppo gibi isimler de aktif olarak katlanabilir modeller geliştiriyor.

İlgili Video

Modeli gözler önüne seren video