reklamı kapat

POPÜLER

Tesla Model 3 Model 3 Track Package

Tesla Model 3 için eğlenceli donanım paketi: “Track Package”

Elektrikli otomobil dünyasının en önemli araçlarından Tesla Model 3 için eğlenceli donanım paketi duyuruldu. İşte detaylar;

Tesla’nın en uygun fiyatlı otomobil, dünyanın son dönemdeki en çok satan elektrikli otomobillerinden Tesla Model 3, biliyorsunuz uzun zamandır birden fazla paket ile tercih edilebiliyor. İşte bu paketlerin en güçlüsü olan Model 3 Performance, artık pist sürüşlerine özel Track Package ile daha da iddialı hale getirilebiliyor. Peki Model 3 Track Package neler getiriyor? 5.500 dolarlık bir fiyatı olan bu paket, ilk olarak araca aşağıda gördüğünüz harika jantları ekliyor. Tasarım kişiden kişiye değişmesine rağmen bizce bu 20 inçlik “Zero-G Performance Wheels” jantlar gerçekten çok iyi görünüyor. Buna ek olarak Track Package ile araca pist sürüşlerine dayanıklı fren sıvısı ve fren pabucu ekleniyor. Michelin Pilot Sport Cup 2 lastikler ile de donatılan araç, yazılım tarafında kişilere büyük özelleştirme imkanları veriyor. Örneğin güç tamamen arkaya verilerek Tesla Model 3 bir drift / yanlama makinesi haline getirilebiliyor. Bu da aşağıdaki videoda da görebileceğiniz üzere gerçekten çok eğlenceli görünüyor. Paket ile ayrıca detaylı pist süreleri de kayıtlanabiliyor.

Tesla Model 3 Model 3 Track Package

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tesla Model 3 için en son şaşırtan çalışma içten yanmalı motor olmuştu

Daha önce de aktardığımız bu projenin arkasında Frank Obrist yer alıyordu. Bu ilginç Model 3, bünyesinde Zero Vibration Generator isimli iki silindirli ufak bir motor taşıyor. 94 kg ağırlığındaki 54 beygir güç üreten bu motor, aracı tek başına götürmek için çalışmıyor. Bu içten yanmalı motor BMW i3’ün bir versiyonunda da olduğu gibi Model 3’e konumlandırılan pili şarj etmek için görev yapıyor. Bu yapı sayesinde aracın “tam dolu depo” ile 985 km yol yapabildiği aktarılıyor.

İlgili Video