reklamı kapat

POPÜLER

Ford Transit

Elektrikli Ford Transit için geri sayım başladı

Ford, 2021 yılında piyasaya sürülmesi planlanan popüler Ford Transit kargo minibüsünün tamamen elektrikli bir versiyonunu geliştiriyor. Şirket, minibüsün akü paketi boyutu, tahmini menzili veya performans özellikleri hakkında herhangi bir bilgi ise henüz paylaşmadı. Ford daha önceden 2019’da Avrupa pazarı için bir elektrikli Transit modeli duyurmuştu.

Yeni kargo minibüsünün 4G LTE hotspot ile geleceği belirtiliyor ve minibüsün ve canlı GPS izleme özelliğine destek vereceği  söyleniyor. Elektrikli Transit minibüs ayrıca Ford’un çarpışma uyarısı, otomatik acil frenleme, yaya algılama ve otomatik şerit tutma gibi bir dizi güvenlik ve sürücü yardım özelliklerini de bünyesinde barındıracağı ifade ediliyor. Tamamen elektrikli Ford Transit’in önümüzdeki yıl satışa sunulması bekleniyor.

Ford’un Transit minibüsü, ABD’deki en çok satan kargo minibüsü olmasına rağmen, Mercedes-Benz de Sprinter modeliyle Ford Transit’e gözdağı veriyor. Mercedes-Benz, Sprinter’ın elektrikli versiyonunu tanıttığını hatırlatalım. Tam şarjla 168 kilometre menzil sunan Sprinter,  891 kilogram  taşıma kapasitesine sahip.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Türkiye’nin ilk şarj edilebilir hibrit ticari aracı Ford Transit Custom PHEV

56 kilometreye varan sıfır emisyonlu sürüş sunan model, 1.0 litre EcoBoost benzinli motoru menzil uzatıcı olarak kullanıyor ve toplam menzilini 500 kilometrenin üzerine çıkarıyor. Şarj edilebilen 13,6 kWh kapasiteli batarya ile sıfır emisyonlu sürüşe imkân tanıyan gelişmiş şarj edilebilir hibrit mimari ise emisyonların azaltılmasına yardımcı oluyor. Sistem 2.7 lt/100 km yakıt tüketimi ve 60 gr/km CO2 emisyon salım değeriyle dikkat çekiyor.

İlginizi Çekebilir

Hyundai’nin en yeni konseptine mutlaka bir göz atın