reklamı kapat

POPÜLER

Tesla Model 3

Heyecanlandıran detaylarıyla Tesla Model 3’ün “performans” versiyonu

Tesla‘nın en uygun fiyatlı elektrikli otomobili Model 3, uzun süredir bir “performans” versiyonuyla gündeme geliyor. İşte bu merak edilen modelin testleri aktif olarak devam ediyor. 

Biliyorsunuz şu an Tesla Model 3‘de bir tane elektrik motoru bulunuyor ve o da arkada yer alıyor. Aylardır hem ön hem de arkadan motorlu versiyonu müjdelenen otomobil, bu çift motorlu versiyonla oldukça merak ediliyor. Kısa süre önce bu versiyonuyla yarış pistinde test edilirken görülen otomobil, “performans” rozetine çok yakında bulunuyor. Test edilen bu çift motorlu modelde ayrıca havalı süspansiyon sisteminin de yer alacağı belirtiliyor. Model S’lerde yer alan bu donanım, otomobilin kontrolünü yerine göre ciddi oranda değiştirebiliyor. Artan performansı dizginlemek içinse yine aynı araçta performans frenlerinin bulunduğu belirtiliyor. Bu da olmazsa olmazlar arasında yer alıyor. Model S ve Model X’de dört tekerden çekiş sistemini standart yapan Tesla, bunu Model 3‘de harici bir seçenek olarak sunacak gibi görünüyor. Burada çift motor için 5 bin dolarlık bir opsiyondan bahsedilirken, genel bir “Performans” paketinin daha da yüksek olabileceği tahmin ediliyor.

Tesla Model 3

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tesla Model 3’ün teknik detayları

Otomobil, 0’dan 100 km/s hıza 5.5 saniye seviyesinde çıkıyor. Model S ve Model X’den farklı olarak kokpitinde yatay konumlandırılmış 15 inç ekran taşıyan otomobil, beş kişiyi rahatlıkla taşıyabiliyor. Şirketin gelişmiş otomatik pilot özelliğine de sahip olan Model 3, sadeleştirilmiş iç mekanıyla çok iyi bir görüş açısı veriyor. EPA verilerine göre otomobil, 35 bin dolarlık versiyonla 354 km yol, 44 bin dolarlık modeliyle ise 498 km yol yapabiliyor.

İlgili Video

Aracın resmi tanıtım videosu