reklamı kapat

POPÜLER

Tesla model 3

Elon Musk’tan Tesla Model 3’ün çift motorlu versiyonuyla ilgili planlama mesajı

Halihazırda standart versiyonun üretim kapasitesini artırmakla uğraşan Elon Musk, çift motorlu Tesla Model 3 için ilk kez net bir tarih telaffuz etti.

“Daha ulaşılabilir bir Tesla” felsesi üzerine geliştirilen Model 3, gündeme geldiği ilk andan itibaren büyük bir ilgiyle karşılaşmıştı. Prototip versiyonuyla binlerce sipariş almayı başaran aracın, seri üretime hazır versiyonu ortaya çıktığında ise bazı kesimler büyük bir hayal kırıklığı yaşadı. Özellikle iç dünyasındaki minimalistliğiyle yetersiz görülen Model 3, bir süre sonra sipariş iptali haberleriyle gündeme gelmeye başladı. Tüm bunlar gerçekleşmeye başlarken akıllarda belirten bol “acaba?”lı soru işaretleri neyse ki olumsuz şekilde sonuçlanmadı. Bugün itibarıyla haftalık 2.000 adet gibi önemli bir üretim kapasitesiyle bantta olan araç, Elon Musk’ın da özel olarak devreye girmesiyle kısa sürede kendisini toparladı. Nitekim aracın yükselene bu grafiğiyle birlikte bir süre önce performans versiyonu olarak da nitelendirebileceğimiz çift motorlu bir örneğinin de üretilmesi gündeme geldi. Önemli kaynaklar tarafından da desteklenen bu haberler, Elon Musk’ın resmi twitter hesabı üzerinden paylaştığı bir mesaj ile yola çıkması muhtemel tarihle pekişiyor.

İlk hedef üretim kapasitesi

Bir anlamda artık resmi kaynakların da gündeminde olduğunu bildiğimiz dört tekerlekten çekişli altyapıya sahip çift elektrik motorlu Tesla model 3’ün gerçeğe dönüşmesi için öncelikle bir hedefe ulaşılması gerekiyor. Twitter’ın aktif kullanıcılarından olan Musk’ın duyurduğu bu hedef, öncelikle standart versiyonun haftalık 5.000 adetlik bir üretim adedine ulaştırılması üzerine kurulu. Eğer bu tamamlanır ise çift motorlu versiyon için “Temmuz ayında olabilir.” ibaresi, bizlere planlamanın kısa vadede düşünüldüğünü de göstermekte. Performans değerlerinin yanı sıra menzil konusunda da halihazırda satışa sunulan tek motorlu versiyonu geride bırakması beklenen bu yeni modelin geleceğini de hiç şüphesiz kullanıcı cephesinden gelecek talepler şekillendirecek. Gelişmeleri
LOG.com.tr üzerinden takip edebilirsiniz.

İlgili Video

Tesla Model 3 tanıtım