reklamı kapat

POPÜLER

LG

LG’den katlanabilir ve çift ekranlı telefon geliyor

LG, sadece iki ekranla donatılmamış, aynı zamanda bir çift pil ve iki kulaklık girişi bulunan bir telefon patent başvurusunda bulunmuştu. Patent, 28 Eylül 2016 tarihinde yayınlandı ve Dünya Fikri Mülkiyet Örgütü (WIPO) sayesinde bugün yayınlandı.

Patent, “Mobil Terminal” olarak adlandırılmıştır ve her iki ekran da telefonun yan tarafının tarih, saat, sıcaklık ve diğer bildirimleri görüntülemesine izin veriyor. Paylaşılan görüntülere bakıldığında iki ayrı ekranın geniş  bir ekran oluşturmak üzere açılmasına ve birleştirilmesine izin veriyor. LG’nin sadece katlanabilir ekranlı telefon hazırlığı içinde olmadığını belirtelim. Samsung, Apple ve Microsoft‘un da katlanabilir ekranlı telefon hazırlığı içinde olduğunu söyleyelim.

Samsung’un katlanabilir ekranlı telefonu yolda

Samsung, uzun zamandır dedikosu konuşulan katlanabilir ekranlı telefonu Samsung Galaxy X’i geçtiğimiz kasım ayında onaylamıştı. Samsung’un destek sayfasında ortaya çıkan telefon, daha önce internete sızan model numarasıyla aynı numaraya sahip. Şu anda SM-G888N0 kod adıyla karşımıza çıkan telefonun sınırlı sayıda üretileceği belirtiliyor.Kısa bir süre önce internete sızan açıklamada Galaxy X’in özel bir model olacağı ve yalnızca 100 bin adet üretileceği belirtilmişti. 2012 yılından beri iddialar yapılan telefonun 4K çözünürlük sunan katlanabilir ekranla birlikte geleceği belirtiliyor. Telefonun katlanabilir ekranı haricinde ne gibi özellikleri bünyesinde barındıracağı şu an için ne yazık ki belli değil.