reklamı kapat

POPÜLER

LG

LG’nin katlanabilir ekranlı telefonuyla ilgili son bilgiler

İnce ekran çerçeveleri telefonlarını bu yıl piyasaya sürecek kullanıcıların ilgisini çeken Samsung, Huawei, Apple ve LG bir taraftan da katlanabilir ekranlı telefonlarıyla ilgili hazırlıklarını sürdürüyor.

LG, 21 Kasım’da Avrupa Birliği Fikri Mülkiyet Ofisi’nde (EUIPO) üç marka kaydı için başvuruda bulundu. Her üç uygulama Flex, Foldi ve Duplex  akıllı telefon içeren Sınıf 9’da kategorize ediliyor. Flex ismini daha önceden de kullanan şirketin bu üç isimden bir tanesini yeni katlanabilir ekranlı telefonunda tercih edeceği söyleniyor. Duplex isminin LG’nin çift ekranlı katlanabilir telefonu olma ihtimali kuvvetle muhtemel. LG’nin üç marka için patent başvurusunda bulunması katlanabilir ekranlı telefonun lansmanın yakın olduğunu gösteriyor. Şirketin katlanabilir ekranlı telefonunda ne gibi yenilikleri sunacağı ise henüz bilinmiyor. Büyük bir olasılıkla teknolojinin Samsung’un teknolojisinde olduğu gibi ekranın büyüyeceği ve kullanıcıların cihazları hem bir telefon hem de bir mini tablet olarak kullanacağı ifade ediliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

LG’nin katlanabilir ekranlı telefonun fiyatı ne olacak?

LG’nin katlanabilir ekranlı telefonun fiyatı henüz açığa çıkmış değil. Samsung’un katlanabilir ekranlı telefonun fiyatı 1.800 dolar olacağı belirtiliyor. LG’nin de benzer politikayı izleyerek katlanabilir ekranlı telefonunu yüksek fiyattan satışa sunması bekleniyor. Şirketin önümüzdeki yılın ilk çeyreğinde katlanabilir ekranlı telefonunu gün ışığına çıkarması bekleniyor. Telefonla ilgili yeni detaylar geldiğinde sizlerle paylaşacağız, takipte kalın.

İlginizi çekebilir

LG G7 ThinQ’nun tanıtım videosu