reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Black Shark oyuncu telefonu

Xiaomi’nin desteklediği “Black Shark” oyuncu telefonundan ilk görsel

Xiaomi‘nin resmen yatırımcısı olduğu Nanchang Black Shark Technology tarafından geliştirilen Black Shark oyuncu telefonundan ilk görsel geldi.

Direkt olarak Razer Phone‘a karşı geliştirilen Black Shark, son haftalarda gündemden düşmüyor. Bugün ise telefona ilk bakışı attığımız görsel karşımızda bulunuyor. Geçtiğimiz gün ortaya çıkan sahte görsellere bir cevap olarak gelen görsel, telefonun tasarımı için ilk ipucunu veriyor. Beklendiği gibi standart bir tasarımı bulunan (Bu iyi bir şey) telefon, kavisli kenarlar kullanıyor. Bu haliyle köşeli Razer Phone’dan daha şık duracak izlenimi yaratan telefon, yan tarafında ise yeşil bir fiziksel güç butonu taşıyor. Razer gibi yeşil renk üzerine kurulan şirket ve oyuncu telefonu, esasen teknik özellikleriyle heyecanlandırıyor.

Xiaomi Black Shark oyuncu telefonu

Buna göre cihazın 6 GB RAM 128 GB depolama, 8 GB RAM 128 GB depolama ve 8 GB RAM 256 GB depolama seçenekleriyle satın alınabileceği söyleniyor. Gücünü Snapdragon 845‘ten alan cihaz, kutudan Android 8.0 Oreo ile çıkıyor. Bünyesinde 120 Hz‘lik bir 18:9 en boy oranına sahip 2160×1080 piksel ekranla taşıyacağı söylenen telefon, Quick Charge 3.0 hızlı şarj teknolojisine de destek veriyor. Pil tarafında ise 4.000 mAh‘dan fazla bir kapasiteden bahsediliyor. Hepsine ek olarak HDR desteğinin de aktif olarak verileceği belirtiliyor. Bu da telefonun oyunlar haricinde de öne çıkacağını gösteriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi Black Shark çıkış tarihi

Gerçekten oldukça merak edilen oyuncu akıllı telefonu, resmi olarak açıklandığı üzere 13 Nisan tarihinde görücüye çıkıyor.

İlgili Video

Xiaomi’den dijital asistan