reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Mi 7

Xiaomi Mi 7’nin en çok dikkat çeken özelliği kesinleşti

Xiaomi‘nin merakla beklenen üst düzey yeni akıllı telefonu Mi 7, bugün önemli bir özelliği kesinleştiren haberler ile gündeme geldi. 

Mi Mix 2S‘i sonrası gözlerin çevrildiği Xiaomi Mi 7, son dönemde en çok konuşulan akıllı telefonlar arasında yer alıyor. Fiyat-performans oranı açısından sınırları zorlayacağı söylenen telefon, CEO’nun kesinleştirdiği üzere ekrana entegre parmak izi sensörüne sahip olacak. Bu sayede direkt olarak ekranından parmak izinizi okuyabilecek telefon, alıştığımız yapıya geri dönecek. Çerçevesiz yapı nedeniyle arkaya giden parmak izi sensörünü daha çok sevilen ön yüzünde sunacak cihaz, böylelikle kullanışlılığını artıracak. Eğer gelen bilgiler doğruysa ekrana entegre parmak izi okuyucu Samsung Galaxy Note 9‘da da yer alacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi Mi 7’nin beklenen donanımsal detayları

6 inç boyutunda Samsung üretimi OLED bir ekran üzerine kurulacak telefonun, Snapdragon 845 kullanacağına da kesin gözüyle bakılıyor. Sızan firmware dosyasında 3.170 mAh‘lık bir pil üzerine kurulan telefon, 6 GB ya da 8GB RAM ile elde edilebilecek. Çift arka kameraya sahip olacağı belirtilen cihaz, kutunda Android 8.0 Oreo çıkacak gibi görünüyor. OLED ekranı sayesinde her zaman açık ekran altyapısıyla sürekli bilgi verebilecek telefon, hızlı yazılım güncellemelerine izin veren Project Treble desteğini de veriyor.

İlgili Video

Ekrana entegre parmak izini es geçen Galaxy S9 ailesi