reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Mi 7 Xiaomi Mi 8
Xiaomi Mi 7 Xiaomi Mi 8

Beklenen Xiaomi Mi 8’in ekrana entegre parmak izi sensörü ilk defa göründü [Video]

Xiaomi, 8. yaşına özel olarak beklenen Mi 7 modelini Mi 8 olarak karışımıza çıkartmaya hazırlanıyor. Üst düzey özellikler sunacak modelin, bugün ekrana entegre parmak izini gösteren video ortaya çıktı

Xiaomi biliyorsunuz 31 Mayıs tarihinde bir etkinliğe hazırlanıyor. Bu etkinlikte birden fazla ürün duyuracağı söylenen firma, özellikle Mi 8 ile gündeme geliyor. Bugün ortaya çıkan kısa video ise modelin ekrana entegre parmak izi sensörünü gözler önüne seriyor. Video kısa olmasına rağmen hızlı çalıştığı görülen sensör, telefonu oldukça öne çıkartacak gibi duruyor. Burada Goodix ya da Synaptic tarafından üretilen bir sensör donanımı kullanacağı belirtilen modelin, buna ek üç boyutlu yüz tanıma yapabileceği de söyleniyor. Bu özelliği ayrı bir modelde sunma ihtimali de bulunan firma, teknoloji ile Android dünyasına bir ilke imza atmaya hazırlanıyor. Yeni telefonun iPhone X gibi üç boyutlu yüz tanıma yapabileceği belirtiliyor. Bunun için de telefonda içerisinde birçok sensör / kamera donanımlarının yer aldığı geniş bir çentik olduğu söyleniyor. Face ID yüz tanıma teknolojisine güç veren TrueDepth kamera sistemi gibi bünyesinde “kızılötesi kamera, nokta projektörü, ışık projektörü, ortam ışığı sensörü” gibi donanımlar taşıdığı tahmin edilen bu çentik, telefon için büyük önem arz ediyor. Bu donanımla telefonun her ışık koşulu altında yüz tanıyabileceği ve fotoğraf ile geçilemeyeceği söyleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi Mi 7 Xiaomi Mi 8

Xiaomi Mi 8’in doğruluk payı yüksek teknik detayları şöyle

6 inç boyutunda Samsung üretimi OLED bir ekran üzerine kurulacak telefonun, Snapdragon 845 kullanacağına da kesin gözüyle bakılıyor. Sızan firmware dosyasında 3.170 mAh‘lık bir pil üzerine kurulan telefon, 6 GB ya da 8GB RAM ile elde edilebilecek. Çift arka kameraya sahip olacağı belirtilen cihaz, kutunda Android 8.0 Oreo çıkacak gibi görünüyor. OLED ekranı sayesinde her zaman açık ekran altyapısıyla sürekli bilgi verebilecek telefon, hızlı yazılım güncellemelerine izin veren Project Treble desteğini de veriyor.

Video