reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi ekrana entegre parmak izi sensörü

Xiaomi’den iki sorunu çözen yeni ekrana entegre parmak izi sensörü teknolojisi [Video]

Xiaomi, kısa süre önce önemli iki farklı sorunu çözen yeni ekrana entegre parmak izi sensörü teknolojisini tanıttı. Sensör için bir de video yayımlandı.

2019 yılına hızlı bir giriş yapan Xiaomi, arge tarafına büyük önem veren isimler arasında yer alıyor. İşte bu konuda firma yeni ekrana entegre parmak izi sensörü teknolojisi ile karşımızda bulunuyor. Bu sensör dediğimiz gibi mevcut entegre sensörlerin iki farklı sorununu çözüyor. İlk olarak Xiaomi tarafından geliştirilen sensör parmak izini sadece tek bir tarama ile kayıt altına alabiliyor. Sensör hem kayıt hem de çalışma sırasında tek dokunmada tarama yapabilecek kadar etkili çalışıyor. Ayrıca yeni ekrana entegre parmak izi sensörü, mevcut çözümlerden farklı olarak geniş bir yüzeyde (50×25 mm) çalışıyor. Böylece yukarıdaki videoda da görülebileceği üzere tek bir noktaya basma ve bunu denk getirme zorluğu ortadan kaldırılıyor. Oldukça güvenli olduğu söylenen sistem, yeni modeller için harika duruyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi imzalı yeni ekrana entegre parmak izi sensörü teknolojisi kendisine ilk olarak Mi 9 modelinde yer bulabilir

Daha önce duyduğumuz kadarıyla telefon 7 nm Snapdragon 855 işlemci ile geliyor. 6 GB RAM + 128 GB depolamadan başlayacak modelin, 10 GB RAM + 256 GB seviyesine kadar çıkacağı gelen bilgiler arasında yer alıyor. Kutusundan Android Pie üzerinde çalışan MIUI 10 ile çıkacak denilen 5G destekli telefon, 6,4 inç 19:9 AMOLED ekranında FHD+ çözünürlük sunuyor. Telefonun önünde Sony IMX576 sensörlü tek bir 24 megapiksel kamera bizleri karşılıyor. Arkada ise üçlü kamera sistemi yer alıyor. Burada Sony IMX586 sensörlü 48 megapiksel + 12 megapiksel + 3D TOF sensörü / kamerası bulunuyor. Telefon için 24W ya da 32W hızlı şarj beklentisi de bulunuyor.

İlginizi Çekebilir

Firmanın satışa çıkan en yeni modeli