reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Xiaomi Black Shark

Xiaomi destekli Black Shark oyuncu telefonundan dikkat çeken yeni görsel

Xiaomi‘nin resmen yatırımcısı olduğu Nanchang Black Shark Technology tarafından geliştirilen Black Shark oyuncu telefonunu gündemden düşmüyor. Geçtiğimiz gün ön yüzü görünen telefon, şimdi ise arka tasarımıyla karşımızda. Yeni görselde oyunlar için kilit bir aksesuar da görünüyor.

Advertisement

Biliyorsunuz Razer Phone‘a rakip geliştirilen Black Shark, tasarımsal olarak oldukça merak ediliyor. Yayımlanan ilk görselinde kavisli kenarlar kullandığını gördüğümüz telefon, en çok arkasıyla dikkat çekecek gibi duruyor. Bugün yayımlanan yeni görsellerde telefonun oldukça kaslı görünen bir arka tasarım taşıdığı görülüyor. Bu sayede oyun oynarken daha ergonomik olacağını düşündüğümüz telefon, çıkartılabilir bir kontrolcüye de sahip olacak deniyor. Aşağıdaki görselde görünen bu kontrolcü, cihazla Bluetooth üzerinden bağlantı kuruyor. Telefona üstten takılan bu kontrolcü aksesuarın bir de alt bölümünün olduğu söyleniyor. Böylece Nintendo Switch benzeri bir yapı elde edilebiliyor. Bu da gerçekten ilginç görünüyor. Daha önce de söylediğimiz gibi Razer gibi “yeşil” rengi öne çıkartan Black Shark, sadece siyah gövdeyle gelecek gibi duruyor.

Xiaomi Black Shark

Telefonun arkasında çift kamera yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi Black Shark modelinin özellikleri ve çıkış tarihi

Artık kesin sayıldığı üzere cihazın 6 GB RAM 128 GB depolama, 8 GB RAM 128 GB depolama ve 8 GB RAM 256 GB depolama seçenekleriyle satın alınabileceği söyleniyor. Gücünü Snapdragon 845‘ten alan cihaz, kutudan Android 8.0 Oreo ile çıkıyor. Bünyesinde 120 Hz‘lik bir 18:9 en boy oranına sahip 2160×1080 piksel ekranla taşıyacağı söylenen telefon, Quick Charge 3.0 hızlı şarj teknolojisine de destek veriyor. Pil tarafında ise 4.000 mAh‘dan fazla bir kapasiteden bahsediliyor. Hepsine ek olarak HDR desteğinin de aktif olarak verileceği belirtiliyor. Bu da telefonun oyunlar haricinde de öne çıkacağını gösteriyor. Gerçekten oldukça merak edilen oyuncu akıllı telefonu, resmi olarak açıklandığı üzere 13 Nisan tarihinde görücüye çıkıyor.

İlgili Video

Pil kapasitesiyle şaşırtan akıllı telefon