reklamı kapat

POPÜLER

Audi’den 815 beygirlik elektrikli “oyuncak”: e-tron Vision Gran Turismo [Video]

Playstation 4’ün sevilen oyunu Gran Turismo için özel olarak tasarlanan Audi e-tron Vision Gran Turismo, gerçeğe dönüşmüş sanal bir canavar olarak hafızalarda yer edinecek.

Advertisement

Gerçek dünyada olduğu kadar oyun dünyasındaki atılımlarıyla da gündeme gelmeye başlayan otomobil üreticileri, artık yeni modellerini bu sanal dünya ile birlikte tanıtmaya gidiyor. Porsche’nin 911 GT2 RS hamlesiyle akıllarımıza kazınan bu sürece Audi’den de keyifli bir katılım gelid. Playstation 4’ün sevilen oyunlarından birisi olan Gran Turismo‘da yer almak üzere gerçek dünyaya prototip bir elektrikli otomobil getiren marka, paylaştığı teknik değerler ile de dikkat çekmeyi başardı. e-tron Vision Gran turismo adıyla tanıtımı gerçekleştirilen bu modeli tamamen pist odaklı yarış otomobili olarak tasarlayan Audi, 14 Nisan‘da İtalya’da düzenlenecek özel bir etkinlik kapsamında seçilmiş oyunculara kullanma ayrıcalığını da tanıyacak

Teknik özellikler

Üzerinde üç adet elektrik motorunun görev yaptığı Audi e-tron Vision Gran Turismo, resmi kaynaklardan gelen bilgilere göre 815 beygirlik toplam bir güçle asfalta iniyor. Her ne kadar tork değeri açıklanmasa da 1.000 Nm‘nin üzerinde olduğu düşünülen aracın ton başına 560 beygir gibi güç/ağırlık oranı var. Toplam ağırlığının 1.450 kilogram olduğunu gördüğümüz e-tron Vision Gran Turismo 0’dan 100’e ise2,5 saniyede çıkabiliyor. 2020 itibarıyla önemli bir elektrikli otomobil atılımı gerçekleştirecek olan Audi’den önümüzdeki süreçte de benzeri fantastik hamleler görmeyi bekliyoruz.

Video