reklamı kapat

POPÜLER

Jaguar Vision Gran Turismo SV [Video]

Herkesin sürebileceği 1.870 beygirlik hiper otomobil: Jaguar Vision Gran Turismo SV [Video]

Sanal dünyaya özel olarak hazırlanan bir otomobil daha karşımıza çıktı. Herkesin sürebileceği 1.870 beygirlik otomobil Jaguar Vision Gran Turismo SV ile tanışın.

Bu araca herkesin sürebileceği diyoruz çünkü model PlayStation özel Gran Turismo oyunu için hazırlandı. Önümüzdeki yıl “indirmeye sunulacak” model, gerçekten çok ama çok kışkırtıcı görünüyor. Genel olarak oldukça büyük olan ve kokpiti bir uzay gemisinden çıkmış gibi duran araç, kağıt üzerinde dört adet elektrik motoruna sahip ve toplam 1.876 beygir güç üretiyor. 0’dan 100 km/s hıza sadece 1.65 saniyede çıkabilen sanal canavar, oyun ortamında 410 km/s hıza kadar rahatlıkla çıkış yapabiliyor. Siyah ve beyaz olmak üzere iki rengi olan ancak özellikle beyaz rengi dikkat çeken elektrikli Gran Turismo SV, elbette önümüzdeki 10 yıl için gerçeğe dönüşmeyecek bir model konumunda yer alıyor. Bu aracın direkt olarak PS5’e özel Gran Turismo 7 ile kullanıma açılacağını düşünüyoruz.

Jaguar Vision Gran Turismo SV öncesinde Lamborghini Lambo V12 Vision Gran Turismo gelmişti

Lamborghini Lambo V12 Vision Gran Turismo da PlayStation 4 yarış simülasyonu Gran Turismo Sport için hazırlanmıştı. Tek kişilik tasarlanan bu hiper otomobilin kalbinde 48-volt mild-hybrid sistem ile desteklenen 6,5 litre V12 motor yer alıyor. Bu motorun 819 beygir güç ürettiği ve aracı 0’dan 100 km/s hıza 2,8 saniyede çıkarabildiği aktarılıyor. Aerodinamik açıdan sınırları zorlayan konsept, oyun dünyasında 350 km/s maksimum hıza ulaşabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sant’Agata’da yer alan Lamborghini Centro Stile tasarım merkezinden çıkan Lambo V12 Vision Gran Turismo, dışı kadar içi de oldukça fütüristik çizgiler barındırıyor. Modelin özellikle direksiyonu dikkat çekerken, büyük sanal HUD ekranı ve direksiyon ortasındaki ekran da dikkatlerden kaçmıyor.

İlginizi Çekebilir

Gündemden düşmeyen Tesla Cybertruck