reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Black Shark

İşte Xiaomi destekli “Black Shark” oyuncu telefonunun dikkat çeken teknik özellikleri

Xiaomi tarafından yeni kurulan akıllı telefon şirketi Nanchang Black Shark Technology, son haftalarda kendi adını taşıyan bir oyuncu telefonuyla gündeme geliyor. İşte bu telefonun teknik detayları ortaya çıkmış durumda. Özellikler gerçekten dikkat çekiyor.

Advertisement

Geçtiğimiz hafta bu telefonun pazarlaması için JD.com ile ortaklık yapan şirket, modeli olabilecek en iyi özelliklerle hazırlıyor gibi görünüyor. Snapdragon 845 işlemci ile geleceğini zaten bildiğimiz telefon, söylendiği kadarıyla üç farklı versiyona sahip olacak. Telefon 6 GB RAM 128 GB depolama, 8 GB RAM 128 GB depolama ve 8 GB RAM 256 GB depolama ile satın alınabilecek. RAM ve depolama konusunda en düşük hali bile oldukça iyi olan model, kutudan Android 8.0 Oreo ile çıkıyor. Bünyesinde rakibi Razer Phone gibi 120 Hz‘lik bir 18:9 en boy oranına sahip 2160×1080 piksel ekranla taşıyacağı söylenen telefon, Qualcomm’un Quick Charge 3.0 hızlı şarj teknolojisine de destek verecek. İçerisinde “Shark Space” isimli bir oyun merkezinin yer alacağı söylenen telefon, geçtiğimiz aylarda duyduğumuz kadarıyla “havacılık sınıfı” soğutma sistemine sahip olacak ve 4.000 mAh‘da fazla pil taşıyacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi, Black Shark ile öne çıkabilir mi?

Razer Phone’dan farklı olarak Xiaomi desteğiyle Çin pazarında çok başarılı olacağını düşündüğümüz akıllı telefon, gerçekten merak ediliyor. Razer Phone’dan çok daha ucuz olacağı da tahmin edilen Black Shark, eğer doğruysa önümüzdeki ay içerisinde resmi olarak lanse ediliyor.

İlgili Video

Xiaomi’nin üreteceği Oculus Go