reklamı kapat

POPÜLER

Huawei P20 Pro Google Pixel 2 XL

Huawei P20 Pro, gece fotoğraf performansıyla Pixel 2 XL’ı solladı

Huawei‘nin Paris merkezli etkinlik kapsamında tanıttığı yeni akıllı telefonu P20 Pro, kamera konusunda gerçekten çok iddialı bir model. Peki telefon geçtiğimiz yılın en iyisi sayılan Google Pixel 2 XL karşısında neler yapıyor? Sonuçtan oldukça etkileneceğinize eminiz.

Kısaca hatırlamak adına arkasında üç lensli bir kamera sistemi yer alan Huawei P20 Pro, 40 megapiksel, 20 megapiksel (Siyah beyaz) ve 8 megapiksel kameraları birleştiriyor. Bu kombinasyon ile 5 kat hibrit yakınlaştırma veren telefon, sunduğu performans ile gerçekten göz dolduruyor. Ancak akıllı telefon özellikle gece çekimlerinde öne çıkmayı biliyor. Rakiplerinden büyük sensörüyle daha fazla ışık toplayan model, bu sayede geceleyin çok temiz fotoğraflar ortaya koyuyor. Bunu göstermek adına Google Pixel 2 XL ve P2o Pro‘yu Paris sokaklarına çıkartan The Verge editörü Vlad Savov, aradaki farkı açıkça gözler önüne seriyor. Aynı noktadan yapılan çekimlerde P20 Pro rakibini rahatlıkla geçmeyi biliyor. Hem renk hem de kumlama kontrolü konusunda fark atan telefon, mobil fotoğrafçılıkta yeni bir seviyede yer alıyor. Baskısı alınabilecek kadar temiz fotoğraflar verdiği gözlemlenen telefon, pozlama kontrolü konusunda da çok daha başarılı. Pixel 2 XL’ın patladığı noktaları P20 Pro çok daha güzel pozlamış görünüyor. Tüm örnekler ise karşılaştırmalı şekilde burada yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei P20 Pro “oyunu değiştiren” bir telefon

Bunu biz değil telefon kameralarını bilimsel olarak test eden DxOMark söylüyor. Biliyorsunuz artık DxOMark listesinin en üstünde P20 ve P20 Pro modelleri yer alıyor. Kamera konusunda yeni iPhone’lar, Pixel 3 ve Note 9 gelene kadar liderliği kimseye bırakacak gibi durmayan yeni aile, kullanıcılar tarafından merakla bekleniyor. Bu arada üstteki konuda kesin konuşmuyoruz. Yeni modeller kesin olarak daha iyi kamerayla gelecek diye bir durum elbette yok.

İlgili Video

Beğenilen telefonun tanıtımı