reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Apple macOS High Sierra 10.13.4 eGPU

Mac bilgisayarlara bakışı değiştiren “eGPU” destekli yeni macOS High Sierra 10.13.4 güncellemesi

Teknoloji devi Apple, kısa süre önce macOS High Sierra 10.13.4 güncellemesini yayımladı. Güncelleme ile uzun zamandır beta testleri süren eGPU özelliğini getiren şirket, bugün resmi destek makalesiyle süreci detaylandırdı.

Advertisement

Başlıkta da yazdığımız üzere Mac bilgisayarlara bakış açısını değiştiren eGPU desteği, macOS High Sierra 10.13.4 güncellemesiyle resmi olarak hayatımıza giriyor. Temel olarak kişilerin “Thunderbolt 3” portundan bilgisayarlarına harici bir ekran kartı bağlamasına imkan tanıyan bu destek, gerçekten büyük bir adım oluşturuyor. Bağlanan “masaüstü sınıfı” ekran kartlarıyla iMac ile MacBook Pro gibi modellerde büyük bir performans artışı elde edebiliyor. Özellikle üç boyutlu tasarım ve oyunlar için inanılmaz fark yaratan harici ekran kartları, sistemlere tek bir kablo ile bağlanıyor. Ancak burada maksimum performans için şirketin tavsiye ettiği ekran kartı kutularını kullanmak gerekiyor. Süreçte sadece AMD ekran kartlarına destek veren Apple, destekli tüm kutulara buradaki özel sayfasında yer veriyor. Yine o sayfaya göre süreçte “AMD Radeon RX 570, RX 580, Pro WX 7100, RX Vega 56, RX Vega 64, Vega Frontier Edition Air ve Pro WX 9100” ekran kartı modelleri tercih edilebiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

macOS High Sierra 10.13.4, eGPU ile önemli bir güncelleme

Harici ekran kartları özellikle MacBook Pro modelleri için harika duruyor. İçlerinde güçlü Intel işlemciler bulunan bu cihazlar, her zaman ekran kartlarıyla geriye düşüyor. İşte bunu çözen eGPU desteği, taşınabilirliği performans ile harmanlıyor. Örneğin bir MacBook Pro kullanıcısı, eGPU ile işlerini ofiste yüksek performanslı şekilde halledebiliyor. Gitmesi gerektiği zaman ise sadece dizüstünün kendisini alarak yoluna devam edebiliyor. Hepsine ek olarak birçok hatayı çözen yeni High Sierra güncellemesi, App Store’dan ücretsiz şekilde indirilebiliyor.

İlgili Video

Çıktığında çok tartışılan yeni MacBook Pro