reklamı kapat

POPÜLER

google

Huawei P20 Pro, Galaxy S9+, Pixel 2 XL ve iPhone X düşük ışık kamera karşılaştırması [Video]

Huawei P20 Pro’nun kamera performansı Google Pixel 2 XL, Galaxy S9+ ve iPhone X ile karşı karşıya geldi. Bilindiği üzere kısa bir süre önce tanıtılan P20 Pro, kamera performansıyla DxoMark tarafından zirveye oturmuştu.

Piyasadaki tüm amiral gemisi telefonlar ışıklı ortamlarda çok iyi performans sergileseler de düşük ışıkta çok iyi performans sergileyemiyor. Bu yıl ve geçtiğimiz yılın sonunda satışa sunulan modeller ise hem ışıklı ortamda hem de düşük ışıkta kullanıcıları memnun edecek sonuçlara imza atabiliyor. Düşük ışık konusuna bakıldığında Huawei P20 Pro’nun rakiplerinden daha başarılı olduğunu söylemek mümkün. Paylaşılan karşılaştırma videosunda da P20 Pro’nun gösterdiği performans açıkça görülüyor. İç mekanda ve düşük ışıkta yapılan dış mekan çekimlerinde P20 Pro rakiplerine kıyasla daha az gren üretiyor. Renk konusunda da P20 Pro farkını ortaya koyuyor. Galaxy S9+, Google Pixel 2 XL ve iPhone X’da düşük ışıkta başarılı performans sergilese de bu modellerin P20 Pro’nun gerisinde kaldığını söyleyebiliriz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei P20 Pro üçlü kamerasıyla rakiplerine gözdağı veriyor

P20 Pro’nun en dikkat çekici özelliği ise hiç şüphesiz arkasında yer alan üç adet kamerası. 40 megapiksellik ana kameraya 20 megapiksel monokrom ve 8 megapiksel telefoto kameranın eşlik ettiği telefon piyasadaki 2 kat yakınlaştırma yapabilen kameraların aksine 3 kat optik yakınlaştırma yapabiliyor. Saniyede 30 kare 4K video kaydı yeteneğine sahip telefon hızlı otofokus performansıyla da dikkatlerini üstüne çekiyor. Huawei’nin belirttiğine göre kameralarda kullanılan piksel boyutu Galaxy S9’dan kullanılan piksel boyutundan yüzde 22, iPhone X’da kullanılan piksel boyutundan yüzde 61 daha büyük. İsterseniz lafı daha fazla uzatmayalım ve telefonların karşılaştırma videosuyla sizleri baş başa bırakalım.

Video

https://youtu.be/ig_2qsQIrKs