reklamı kapat

POPÜLER

huawei

Huawei’den devrim niteliğinde sanal asistan geliyor

Piyasadaki kişisel asistanlara bir yenisi daha ekleniyor. Siri, Cortana, Alexa ve Google Asistan’ın ardından Huawei’nin de kişisel asistanı yolda. Piyasada kullanılan kişisel asistanlar ne yazık ki duygu değerlendirmesinde bulunmuyor.

Huawei’ye yakın kaynakların aktardıkları bilgilere göre şirket, duyguları da anlayabilen bir asistan geliştiriyor. Yapay zeka teknolojisiyle ilgili çalışmalarını tüm hızıyla sürdüren Huawei’nin sesli asistanıyla rakiplerine gözdağı vermesi bekleniyor. Huawei’nin üst düzey yöneticilerinden Felix Zhang konuyla ilgili açıklamada bulundu. Zhang, gelecekte kullanıcıların sesli asistanlarla duygusal bir iletişim kurmayı istediklerini söyledi. Zhang, Huawei’nin geliştirdiği sesli asistanla bunun mümkün olacağını ifade etti. Huawei’nin çalışmalarını sürdürdüğü asistanı ne zaman kullanıma sunacağı ise henüz açığa çıkmış değil.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei P20 Pro, Leica kameralarıyla bir numaraya yerleşiyor

Piyasadaki tüm amiral gemisi telefonlar ışıklı ortamlarda çok iyi performans sergileseler de düşük ışıkta çok iyi performans sergileyemiyor. Bu yıl ve geçtiğimiz yılın sonunda satışa sunulan modeller ise hem ışıklı ortamda hem de düşük ışıkta kullanıcıları memnun edecek sonuçlara imza atabiliyor. Düşük ışık konusuna bakıldığında Huawei P20 Pro’nun rakiplerinden daha başarılı olduğunu söylemek mümkün. Paylaşılan karşılaştırma videosunda da P20 Pro’nun gösterdiği performans açıkça görülüyor. İç mekanda ve düşük ışıkta yapılan dış mekan çekimlerinde P20 Pro rakiplerine kıyasla daha az gren üretiyor. Renk konusunda da P20 Pro farkını ortaya koyuyor. Galaxy S9+, Google Pixel 2 XL ve iPhone X’da düşük ışıkta başarılı performans sergilese de bu modellerin P20 Pro’nun gerisinde kaldığını söyleyebiliriz.

Huawei’den 23 Nisan’a özel video