reklamı kapat

POPÜLER

Huawei’den Apple ve Samsung’u tiye alan tanıtım videosu

Barselona’da düzenlenecek olan Mobil Dünya Kongresi 2014 etkinliğinde yeni ürünlerini tanıtması beklenen Huawei rakipleri Apple ve Samsung‘a göndermelerle dolu sıra dışı bir tanıtım videosu yayınladı.

Videoda iPhone olduğu şüphe götürmeyen bir telefondan yine arayüzü itibarıyla izleyenlerin Siri olduğundan emin olacağı bir kişisel asistana bu yılki Mobil Dünya Kongresi’nde yeni ne var? diye soran kullanıcıya cevaben Siri benzeri asistan, Huawei’nin tanıtımını gerçekleştireceği ürünleri, özelliklerinden ip uçları vererek tanımlamaya başlıyor. Videoda kullanılan telefonda marka veya herhangi bir tuş bulunmuyor ancak tasarım itibarıyla tahmin etmek güç değil. Benzer şekilde sesli asistanda kullanılan ses de Siri’den farklı.

Videoda değinilen ürünlere göz atacak olursak; ince tasarımlı ve uzun pil ömrüne sahip bir tablet, ön kamerası vurgulanan bir akıllı telefon, multimedya özellikleri ile ön plana çıkacağı belirtilen bir tablet ve son olarak LTE desteğine sahip bir akıllı cihazdan bahsediliyor. Videonun en vurucu kısmı ise finalde yaşanıyor. Kullanıcı tüm ürünleri dinledikten sonra Wow! What are they? FRUIT or SOMESONG? diyerek Apple ve Samsung imasında bulunuyor. Asistanın cevabı ise Huawei oluyor.

İğnelemeler bir yana, böylece Çinli Huawei’nin Mobil Dünya Kongresi’nde en az üç akıllı cihazı duyurması bekleniyor. Videoda ufak ipuçları verilmiş olsa da iddialı sunum sebebiyle cihazlara yönelik beklenti de oldukça yükselmiş görünüyor. Huawei’nin tanıtımda kullandığı başarılı ve aynı zamanda eğlenceli iğnelemelerine sektör lideri olan rakiplerinden yanıt gelir mi henüz bilmiyoruz.

VİDEO