reklamı kapat

POPÜLER

Peugeot 108

Küçük segmente büyük oyuncu: Peugeot 108 [Video]

Otomotiv endüstrisinin son yıllarda en önemli trendlerinden biri haline gelen küçük segment araçlar birbiri ardına çıkan modeller sayesinde sıcak rekabetin yaşandığı bir alana dönüştü. Özellikle Avrupa’da bu segmentin iddialı üreticileri arasında yer alan Peugeot yeni 108 modeli ile bu rekabet ortamındaki pozisyonunu güçlendirmeyi hedefliyor.
Peugeot 108
Tasarımında gözlemlediğimiz 308 esintileri sayesinde daha üst sınıf bir araç görünümü sunan Peugeot 108, üç ve beş kapılı versiyonlarının yanında bir de cabrio modeli ile yollarda olacak. Segmentinin en hafif modellerinden biri olan Peugeot 108’in ağırlığı 840 kilograma kadar düşürülmüş. 3,47 metre uzunluğa ve 1,62 metre genişliğe sahip aracın cabrio versiyonunun kumaş tavanı ise 76 cm uzunluğa ve 80 cm genişliğe sahip. Farlar ve tampon bölümünde LED aydınlatma takımları kullanılan 108, özellikle far tasarımıyla üst segmentteki 308’i andırıyor.
Peugeot 108
İç mekanıyla ilgili henüz görüntü yayınlanmayan Peugeot 108’in özellikle cabrio modeline ait fotoğraflardan gövde rengiyle aynı renkteki konsol kaplaması görülebiliyor. Kaputu altında ise iki farklı 3 silindirli motor seçeneğine sahip olacağı açıklanan 108’in 1 litre hacimli versiyonu 68 beygir, 1,2 litre hacimli versiyonu ise 82 beygir güç üretebiliyor. 5 ileri vitesli manuel şanzıman her iki versiyon için de mevcutken 1 litrelik versiyonda yarı otomatik şanzıman da tercih edilebiliyor.

VİDEO

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Küçük segmente büyük oyuncu: Peugeot 108 [Video]” için 2 cevap

  1. Burak Yılmaz dedi ki:

    Eylenceli bir tasarım olmuş. Görüntüsünü çok beğendim. Ancak ön kaputu kaldırdığımızda bizi karşılayan teknik oluşumlar için aynı şeyi söyleyemeyeceğim. Yıllardır insanların zihnine problem olarak kazınan Peugeot, motoru üzerinde çok çalışmalı diye düşünüyorum.

  2. Necdet Demir dedi ki:

    1.2 thp 108 GTİ ı bekliyoruz 😉 Efsane geri dönsün 😉