reklamı kapat

POPÜLER

Yeni Peugeot 2008 ile SUV sınıfında rekabet kızışıyor

Peugeot SUV sınıfının iddialı üyesi Peugeot 2008‘in yeni modelini görücüye çıkardı. 2016 model yılı için makyajlanan Peugeot 2008, daha agresif bir yapıya kavuşan kompakt gövdesi ve yeni teknolojik özellikleriyle dikkat çekiyor.

Elden geçirilen yeni ızgara tasarımı, LED farları, çamurluk ve tampon korumaları Peugeot 2008’in daha yapılı görünmesini sağlayan detaylardan. Yeni Ultimate Red gövde rengi de otomobilin enerjik ve çarpıcı görüntüsünü tamamlıyor. Peugeot 2008’in halihazırdaki Access, Active ve Allure donanım paketlerine bu yıl GT Line da ekleniyor. En donanımlı GT Line seçeneğinde 17 inçlik jantlar, parlak siyah renk detayları ve GT Line amblemleri yer alıyor.

Apple CarPlay ve MirrorLink destekli 7 inçlik yeni bilgi eğlence ekranı otomobilin kabinini zenginleştirirken, Grip Control adaptif çekiş kontrol sistemi, Aktif Şehiriçi Güvenlik Sistemi ve Otomatik Park Sistemi de sürüş deneyimini bir üst seviyeye çıkarıyor.

Daha önceki benzin ve dizel opsiyonlarını koruyan 2008 artık 6 ileri otomatik şanzıman desteği de sunuyor. Kaputun altında 81, 108 ve 128 beygir güç seçenekleri sunan 1,2 litre 3 silindirli PureTech 82 motor bloğunun yanı sıra 74, 99 ve 118 beygir güç seçeneklerine sahip 1,6 litre BlueHDI dizel ünite yer alıyor. Önümüzdeki ay Cenevre Otomobil Fuarı’nda sergilenecek Peugeot 2008’in fiyat bilgilerinin de fuarda açıklanması bekleniyor.