reklamı kapat

POPÜLER

Yeni Peugeot 2008 görücüye çıktı

Peugeot’nun 2013 yılında piyasaya sürdüğü kompakt SUV modeli 2008 yenilendi. Yeni Peugeot 2008 daha agresif görünümü ve yeni motor seçenekleriyle dikkat çekiyor.

Yeni Ultimate Kırmızı gövde rengiyle iddialı bir görünüme kavuşan otomobilde dik konumlandırılmış yeni ızgara tasarımı, çamurluk korumaları ve kapı çıtaları göze çarpıyor. Ancak Peugeot 2008’in asıl dikkat çekici özellikleri ise araç içi teknolojilerinde ortaya çıkıyor. Yeni GT Line paketiyle daha zengin bir donanıma kavuşan otomobil, Peugeot’nun konfor odaklı i-Cocpit araç içi tasarımı, Mirror Link araç içi bilgi eğlence sistemi, Grip Control adaptif çekiş kontrol, geri görüş kamerası, Aktif Şehiriçi Güvenlik Sistemi ve Otomatik Park Sistemi kompakt SUV’un sunduğu zenginliklerden.

Kaputun altındaki 1,2 litre hacimli benzinli ünite artık 110 beygirlik bir versiyona sahip. EAT6 tam otomatik şanzımanla desteklenen benzinli ünite dışında 75, 100 ve 130 beygir güç seçeneklerine sahip olan 1,6 litre turbo dizel seçeneği de bulunuyor. Temmuz ayında satışa sunulması planlanan yeni Peugeot 2008 için fiyat bilgileri henüz açıklanmış değil.