reklamı kapat

POPÜLER

Aile uyumu; Peugeot 208 ve 2008 için “vites tasarımı” değişti

PSA grubunun yeni nesil vites seçici tasarımıyla donatılan Peugeot 208 ve 2008, yaşam alanında daha kullanışlı bir deneyim vadediyor.

Advertisement

Peugeot’nun kompakt segmentteki iki önemli temsilcisi 208 ve 2008 için yeni model yılıyla birlikte kokpite dikkat çekici bir revizyon geliyor. Kısa süre önce resmi kaynaklar tarafından paylaşılan duyuruyla kendisini gösteren değişimle, grup içerisindeki yeni nesil vites konsolu tasarımı karşımıza çıkıyor. Topuz tasarımından seçiciye geçişi beraberinde getiren bu hamle yeni Opel Astra ve Mokka gibi modellerde de ilk andan itibaren sunulmaya başlanmıştı. Peugeot 208 ve 2008 için daha minimal ve kullanışlı bir konsol yapısına olanak tanıyacak olan yeni seçici tasarımı, benzinli modellerin yanında tamamen elektrikli versiyonlarda da standart olarak kullanılacak.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Peugeot 208 ve 2008’in yeni vites sisteminden kullanım detayları

Grubun yeni nesil modellerini bilenlerin çok fazla yabancılaşmayacağı yeni seçici tasarımında aktif sürüş seçimleri “ileri-geri” hareketiyle yapılıyor. “Park” modu içinse diğer modların dışında tuşa basmak gerekecek. Versiyonlar arasında yeni tasarımın ufak farkları da dikkat çekiyor. Benzinli versiyonlarda manuel kullanım için “M” tuşu bulunurken, elektrikli modeller içinse enerji geri kazanımı için Brake (B) tuşu kullanıcıları bekliyor olacak. Yeni tasarımla birlikte sisteme sahip olan versiyonlarda otomatik park freni de standart olarak gelecek.