reklamı kapat

POPÜLER

2021 Peugeot 308

Yeni nesil Peugeot 208’den büyük başarı; Avrupa’da liderlik

SUV ailesi sonrası binek segmentte de başarı yakalayan yeni nesil Peugeot 208, iki aydır sınıfında lider otomobil konumunda.

Yeni nesil 308’in tanıtımıyla büyük sükse yapan Peugeot’nun SUV ailesinde yakaladığı başarıyı bineğe de yansıtması çok uzun sürmedi. 208 ve 508 ile bir süredir pazarda mücadele eden Fransız üretici, 2021 yılının ilk iki ayında Avrupa’da rekor satış performansı sergiledi. Açıklanan son listede Peugeot 208 en çok satan, 2008 ise en çok satan dördüncü otomobil oldu. Bu sonuca göre Avrupa’nın en çok satan ilk beş modeli sıralamasında iki model kendisine yer açtı. Peugeot 208, iki ay üst üste, Avrupa’nın en çok satan otomobilleri listesinde zirvede yer alıyor. Marka aynı zamanda tarihinde ilk kez hem ay bazında hem de yıl toplamında birinci sırada.

Peugeot 208

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Peugeot 208 sonrası 2008 de daralan pazarda büyüme yakalamayı başardı

2008 de son derece başarılı bir performans sergiliyor. Ailenin kompakt SUV üyesi, %21 küçülen pazarda 2020 yılına göre %64 artışla ay bazında üçüncü sırada yer alırken 2021 yılı toplamında dördüncü sırada yer alıyor. Bu sonuç, marka için son derece önemli konumda. Bunun en temel sebebiyse son olarak Mart 2008’de böylesine önemli bir başarının yakalanabilmiş olması. Bu başarı, markanın tüm ekiplerinin birkaç yıldır sürdürdüğü yoğun ve azimli çalışmanın sonucunu yansıtıyor. Yeni logo ve elektrifikasyon çalışmalarıyla yola devam eden Fransız üreticinin iddiası her geçen gün artmaya devam ediyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni Volkswagen Golf GTI iddialı yeniliklerle geliyor