reklamı kapat

POPÜLER

LinkedIn, Clubhouse

Clubhouse için bir rakip de LinkedIn tarafından geliyor

Son dönemde patlama yapan uygulamalardan Clubhouse bir kez daha gündemde. Bu sefer LinkedIn tarafından bir alternatif ses getirdi.

Clubhouse uygulamasına dün Spotify bir rakip geliştiriyor haberi dikkat çekmişti. Şimdi ise benzer bir çalışma üzerinde LinkedIn tarafının çalıştığı ortaya çıktı.

Spotify sesli sohbet alanına satın aldığı Betty Labs şirketi ve daha sonra adı değişecek Locker Room uygulaması ile dahil olacak.

LinkedIn ise sesli sohbet desteğini direkt olarak ana uygulamanın içerisine entegre etmeyi planlıyor. Bu altyapı platform için çok mantıklı görünüyor.

Çünkü Clubhouse halen en çok iş insanları / girişimciler arasında kullanılıyor. İş odaklı bir platform olarak LinkedIn‘in bu altyapı için çok uygun olduğu açık şekilde görünüyor.

İş dünyası için bir sosyal ağ olan Microsoft’un sahibi olduğu platform, sesli sohbet özelliğinin tam olarak ne zaman kullanıma sunacak henüz bilinmiyor. Ancak aktif olarak test edilen altyapı oldukça hazır görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

LinkedIn, Clubhouse benzeriyle çok büyük bir kitleye ulaşabilir

Bu alanda daha önce de söylediğimiz gibi Facebook, Instagram ve Twitter gibi devler de aktif olarak çalışma yapıyor.

Sesli sohbet furyasının ne kadar süreceğini ise zaman gösterecek. Kişiler şu an buraya ilgi gösteriyor ancak farklı Clubhouse dolandırıcılıkları başladı bile.

Ağ içerisinde birilerinin sesinin taklit ederek öne çıkmaya çalışanlar ve bunu kullanarak başkalarını dolandıranlar artmaya başladı. Uygulama Android tarafına giriş yaptığında bu tarz haberleri çok daha fazla göreceğiz.

İlginizi Çekebilir

Panasonic’ten geleceğin otomobil HUD sistemi