reklamı kapat

POPÜLER

Spotify

Spotify, Clubhouse rakibi üzerinde çalışıyor; işte detaylar

Son dönemde patlama yapan uygulamalardan Clubhouse, bir rakip de Spotify tarafından kazanacak gibi görünüyor.

Bilmeyenler için şu an için yalnızca iOS / iPhone tarafında yer alan ücretsiz Clubhouse, halen sadece davetiye ile kullanılabilen bir uygulama.

Bu yapısı nedeniyle rakiplerine oranla daha niş bir konumda kalmayı sürdüren Clubhouse, önümüzdeki aylarda Android tarafına da gelecek.

Ancak uygulamanın Android sürümü gelmeden alternatifler artıyor. Bunlardan birisi de müzik denildiği zaman akla gelen Spotify olacak.

Son dönemde podcast tarafına büyük ağırlık veren firma, satın aldığı Betty Labs şirketi ve daha sonra adı değişecek Locker Room uygulaması ile sesli sohbet tarafında da mücadele verecek.

Beklendiği gibi bu sohbet altyapısı ilk aşamada direkt olarak Spotify’ın içerisine entegre edilmeyecek. Hatta firma yüksek ihtimalle bunu ileride de yapmayacak.

Spotify tarafının Betty Labs şirketini ne kadara aldığı henüz açıklanmıyor. Ancak rakamın düşük olduğu tahmin ediliyor.

Spotify, Clubhouse için çalışan sadece bir alternatif

Bu alanda Facebook, Instagram ve Twitter gibi devler de aktif olarak çalışma yapıyor. Sosyal medyanın geleceğinde sesli iletişim yer alıyor gibi görünüyor ve bu da ilginç görünüyor.

Özellikle yazı temelli başlayan ve devam eden Twitter’ın bu alandaki ilgisi oldukça dikkat çekiyor. Alternatifler artınca Clubhouse‘ın kendi popülerliği ise ortadan kalkabilir.

İlginizi Çekebilir

Panasonic’ten geleceğin otomobil HUD sistemi