reklamı kapat

POPÜLER

Facebook Live Audio Rooms

Facebook, Clubhouse benzeri Live Audio Rooms ile çıkışı yapıyor

Sosyal medyanın eski günlerinden çok ama çok uzaktan olan ismi Facebook, Clubhouse benzeri Live Audio Rooms için çıkışı başlattı.

Direkt olarak Clubhouse benzeri Live Audio Rooms, bugünden itibaren ilk olarak ABD merkezli olarak kullanıma sunuluyor.

Live Audio Rooms özelliği sayesinde kişiler canlı grup sohbet grupları kurabilecek ve başkalarıyla sesli olarak iletişim kurabilecek. Başkalarının oluşturduğu gruplara girişin çok kolay olduğu altyapıda, yeni grup başlatmak için iOS cihaz zorunlu olacak. 

Android tarafında grup sohbet başlatma imkanı ise daha sonra gelecek. Peki bu özellik çok öne çıkacak mı? Bunun cevabı açık olarak hayır. Kişiler artık Clubhouse tarafına dahi ilgi göstermiyor.

Facebook Live Audio Rooms özelliğinin yakında global olarak da kullanıma açılacağını son olarak belirtelim.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Facebook en son Spotify entegrasyonu kazanmıştı

Spotify ve Facebook, kısa süre önce yeni miniplayer deneyimini Türkiye’de de açmıştı. Miniplayer, dinleyicilerin uygulamalar arasında geçiş yapmasına gerek kalmadan, Facebook iOS ve Android platformlarda doğrudan Spotify üzerinden müzik ve podcast’lerin keyfini çıkarmasına olanak tanıyor.

Spotify’ın Premium kullanıcıları, Spotify’dan tüm çalma özelliklerine doğrudan erişebilirken, ücretsiz paket kullanıcıları ise aynı deneyimi, karışık çalma modunda ve Spotify’dan gelen reklamlar eşliğinde yaşayabiliyor.

Facebook Haber Kaynağı’ndaki paylaşımların yanı sıra kullanıcılar şarkıları, miniplayer deneyimi üzerinden doğrulanmış sanatçı gönderileri veya Facebook’ta kullanıcılar tarafından yüklenen ve lisanslı müzik içeren videolar aracılığı ile dinleyebilecek.

İlginiz Çekebilir

Xiaomi’den çok dikkat çeken konsept