reklamı kapat

POPÜLER

Twitter Spaces

Clubhouse benzeri Twitter Spaces önemli bir limitle kullanımda

Twitter tarafından direkt olarak Clubhouse rakibi olarak geliştirilen Twitter Spaces, ufak bir limit ile kullanıma sunuldu. İşte bilinmesi gerekenler;

Twitter Spaces, iOS ve Android tarafında sadece 600’den fazla takipçisi olanlar için kullanıma açıldı. Bu kişiler artık başkalarının katılabileceği sadece sesli grup sohbetler başlatabilecek.

Yakında bölgelerden bağımsız olarak herkese açılacak özellik için konuşan Twitter yetkilileri, “600 ve üstü” takip limitini uzun testler sonrasında belirlediklerini aktarıyor. Bu aslında sürecin daha düzenli olması adına mantıklı görünüyor.

Ancak süreç devamlı olarak 600 ve üstü takipçili kişiler ile sınırlı olmayacak. İleride herkesin Spaces başlatabileceği resmi olarak açıklanıyor.

Firma şu an 600 ve üstü takipçili hesaplar üzerinden büyük çaplı bir test başlatmış durumda. Buradan ciddi bir geri dönüş elde edileceği düşünülüyor.

Ek bilgi olarak Spaces’ler direkt olarak ana Twitter uygulamasının en üstünde yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Twitter Spaces genel olarak oldukça popüler olacaktır

Servis özellikle Android tarafında olmasıyla fark yaratıyor. Biliyorsunuz Clubhouse halen tam olarak Android tarafında yok.

Bugün Android sürümü için kapalı beta testlerinin devam ettiği aktarılan Clubhouse, eski popülerliğinden uzakta görünüyor.

Ayrıca hep söylediğimiz gibi şu an aktif olarak Microsoft ve Facebook başta olmak üzere birçok rakip geliştiriliyor.

Clubhouse’ın geleceğin bir parçası olarak kalabilmek adına çok ciddi bir atılım daha yapması gerekiyor. Çünkü devler kopyalama konusunda kesinlikle çekinmiyor.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi Mi 11 Ultra’nın içindeki detaylara bakın