reklamı kapat

POPÜLER

Twitter Spaces

Clubhouse rakibi Twitter Spaces için atılan Android adımı

Sosyal medyanın karakter limitli platformu Twitter, önemli bir adım daha attı. Clubhouse rakibi Twitter Spaces için Android testleri başladı.

Sesli iletişime odaklanan son dönemin popüler uygulaması Clubhouse, pazarda yeni bir dönemi başlattı. İşte bu yeni dönemin bir oyuncusu da orijinalde 2020 Aralık ayında tanıtılan Twitter Spaces olacak. Başta sadece iOS tarafında test edilen özellik, artık Android tarafında da aktif olarak test edilmeye başlandı. “Spaces” kişilerin Twitter’daki takipçileriyle sesli iletişim kurmasına / sohbet etmesine imkan tanıyor ve genel olarak çıkması merakla bekleniyor. Hesap sahipleri bu özellikte sesli sohbet yapmak istediği kişilerden özel bir alan oluşturuyor. Şimdilik maksimum 10 kişiye kadar destek veren özellik, kağıt üzerinde kullanışlı görünüyor ancak halen tam olarak ne zaman herkese çıkacak bilinmiyor. Özelliğin şimdilik herkesin dinlemesine açık olarak tasarlandığını da belirtmek gerekiyor.

Twitter Spaces çıktığı zaman büyük kitlelere ulaşacak

Firma tarafından kısa süre önce Türkçe’ye “Süper Takip” olarak geçirebileceğimiz yeni bir sistem duyuruldu. Bu sistem aslında direkt olarak Patreon benzeri bir altyapıyı karşımıza getiriyor. Yakında aktif edilecek yeni dönemde kişiler aylık 4.99 dolar vererek bir kişinin / hesabın “süper takipçisi” olabilecek. Peki süper takipçilere neler sunulacak?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Paralı aboneler özel içerikler, grup erişimi, destekçi rozeti, özel indirimler ve özel haber bültenleri alır hale gelecek. Önemli içerik üreticileri desteklemek adına güzel bir adım atan Twitter, bu özelliği Türkiye’ye ne zaman getirecek halen bilmiyoruz. Bu paralı sistemden Twitter’ın da ufak bir kesinti yaparak gelir elde edeceğini belirtelim.

İlginizi Çekebilir

Epic Games tarafından gösterilen inanılmaz sistem