reklamı kapat

POPÜLER

Twitter Spaces Twitter Sohbet Odaları

Twitter Sohbet Odaları için hesapsız dinleme desteği de geldi

Direkt olarak Clubhouse rakibi olarak geliştirilen Twitter Spaces ya da Twitter Sohbet Odaları için güzel bir imkân kullanımda.

Twitter Spaces / Twitter Sohbet Odaları, firma tarafından şöyle açıklanıyor: “Sohbet Odaları, Twitter’da canlı olarak sesli sohbet yapmanın yeni bir yoludur.”

iOS, Android ve Web için kullanımda olan özellik, henüz ufak bir kısıtlamaya da sahip. Firma bunu ise şöyle açıklıyor: “iOS ve Android İçin Twitter kullanan herkes bir Sohbet Odasına katılarak dinleyici ve konuşmacı olabilir. Şimdilik web üzerindeki bir Sohbet Odasında dinleyici olabilirsiniz.”

Genel olarak dikkat çeken özellik, yapılan son güncelleme ile artık Twitter hesabı olmayan kişilerin de açılan sohbet kanallarına katılarak içeriği dinlemesine imkân tanıyor. Bu yeni süreç şimdilik sadece Web sürümünde yer alıyor. Böylelikle Twitter hesabı olmayan bir arkadaşınızı, dinleyici olarak seçtiğiniz Sohbet Odasına davet edebileceksiniz.

Tahmin edebileceğiniz üzere Twitter dünyanın en popüler sosyal medya kanalı değil. Firma hatta kullanıcı sayısını artırma konusunda uzun zamandır sorun yaşıyor. Bu açıdan Twitter hesabı olmayan milyonlar bulunuyor. Yeni imkân sayesinde hesap zorunluluğu olmadan Sohbet Odaları’na giriş mümkün oluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Twitter Spaces / Twitter Sohbet Odaları genel olarak popüler olmaya başardı

Servis özellikle uzun zamandır Android tarafında olmasıyla fark yaratmıştı. Biliyorsunuz Clubhouse Android dünyasına çok geç giriş yapabildi.

Burada şunu da belirtmeden geçmeyelim. Clubhouse, eski popülerliğinden çok ama çok uzakta kaldı. Servis için geliştirilen birçok rakip dahi öne çıkabilmiş değil.

Clubhouse’ın geleceğin bir parçası olarak kalabilmek adına çok ciddi bir atılım daha yapması gerekiyor. Çünkü devler kopyalama konusunda kesinlikle çekinmiyor. Twitter’ın Sohbet Odaları şu an Clubhouse’a oranla daha fazla potansiyel ortaya koyuyor.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi Mi 11 Ultra’nın içindeki detaylara bakın