reklamı kapat

POPÜLER

Twitter

Twitter Sohbet Odası özelliği herkes için kullanıma sunuldu

Sosyal medyanın karakter limitli platformu Twitter, bugün Sohbet Odası sistemini herkes için aktif ettiklerini duyurdu. İşte detaylar;

Evet dediğimiz gibi herkes artık Twitter’ın iOS ve Android uygulamalarında özelliği kullanarak bir sohbet odası kurabiliyor. Sohbet Odaları, firma tarafından “Twitter’da canlı sesli sohbet etmenin yeni bir yolu” olarak tanımlanıyor.

Peki bir Sohbet Odasını nasıl başlatırsınız? Bu konuda firma şunları aktarıyor:

“Sohbet Odasının oluşturucusu Yöneticidir. iOS / Android kullanırken bir Yönetici olarak iki şekilde Sohbet Odası başlatabilirsiniz: Anasayfanızın zaman akışında Tweet oluştur öğesine uzun süre basın ve ardından en soldaki yeni Sohbet Odaları simgesine (elmas şekli oluşturan birden fazla daire) dokunun. Ya da zaman akışınızın üst kısmındaki profil resminize dokunun.”

“Sohbet Odaları herkese açıktır, dolayısıyla takipçiniz olmayan kişiler de dahil herkes Dinleyici olarak katılabilir” diyen Twitter, “dinleyiciler kendilerine Sohbet Odasının bağlantısını içeren bir Direkt Mesaj gönderilmesi, bağlantının Tweetlenmesi veya başka bir yerde bağlantının paylaşılması yoluyla direkt olarak Sohbet Odasına davet edilebilirler” açıklamasını da yapıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Twitter en son bir satın alma ile gündeme gelmişti

Twitter, ortaya çıktığı kadarıyla Sphere isimli uygulamanın yeni sahibi oldu. 2016 yılında kurulan ve grup sohbete odaklanan Sphere, söylendiği kadarıyla 20 kişilik bir ekibe sahipti ve satın alma sonrasında bu ekibin hepsi Twitter’a geçti.

Twitter’ın Sphere’yi satın almak için ne kadar ödediği bilinmiyor ancak rakamın aşırı yüksek olması beklenmiyor. Twitter’ın Sphere ile amacı ise platformdaki topluluk altyapısın güçlendirmek gibi görünüyor. Bu konuda yakında yeni bilgilerin gelmesi bekleniyor.

İlginizi Çekebilir

Epic Games tarafından gösterilen göz alıcı sistem