reklamı kapat

POPÜLER

Twitter Spaces Twitter Sohbet Odaları

Twitter Spaces için beklenen web desteği de geldi

Twitter tarafından direkt olarak Clubhouse rakibi olarak geliştirilen Twitter Spaces için beklenen masaüstü açılımı da yapıldı.

Twitter Spaces, geçtiğimiz hafta iOS ve Android tarafında sadece 600’den fazla takipçisi olanlar için kullanıma açıldı. Bu kişiler artık başkalarının katılabileceği sadece sesli grup sohbetler başlatabilir hale geldi.

Yakında bölgelerden bağımsız olarak herkese açılacak özellik için konuşan Twitter yetkilileri, “600 ve üstü takip limitini” uzun testler sonrasında belirlediklerini aktarmıştı.

Bunun üstün bir adım atıldı ve Spaces bugün Twitter’ın masaüstü ve mobil web siteleri için de aktif edildi. Bu durum özelliğin çok daha geniş bir kitleye ulaşmasına imkan tanıyacak.

Spaces için web sürümünde şimdilik herkes bir sesli görüşme başlatamıyor. Şimdilik böyle bir limit bulunuyor ancak bunun yakında kalkacağı aktarılıyor. Kişiler başkalarının içeriklerine ise istedikleri gibi dahil olabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Twitter Spaces genel olarak popüler olmaya başladı

Servis özellikle uzun zamandır Android tarafında olmasıyla fark yaratıyor. Biliyorsunuz Clubhouse ancak geçen hafta Android dünyasına giriş yapabildi. Ayrıca halen davetiye sistemi devam ediyor.

Daha önce de söylediğimi gibi Clubhouse, eski popülerliğinden uzakta görünüyor. Ayrıca aktif olarak Microsoft ve Facebook başta olmak üzere birçok Clubhouse rakibi geliştiriliyor.

Clubhouse’ın geleceğin bir parçası olarak kalabilmek adına çok ciddi bir atılım daha yapması gerekiyor. Çünkü devler kopyalama konusunda kesinlikle çekinmiyor.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi Mi 11 Ultra’nın içindeki detaylara bakın