reklamı kapat

POPÜLER

Sony WF-1000XM4

Sony WF-1000XM4 için Avrupa fiyatı ve yeni detaylar ortaya çıktı

Merak edilen kablosuz kulaklık modellerinden Sony WF-1000XM4, bir kez daha gündemde. Bu sefer fiyat dahi açıklanmış durumda.

Sony WF-1000XM3‘ün yerini alacak Sony WF-1000XM4 için Roland Quandt tarafından yapılan sızıntı bir sızıntı ile tasarımda sürpriz kalmamıştı.

Quandt bu sefer modelin Avrupa pazarında ortalama 280 euro fiyatla satılacağını (Bölgelere göre ufak değişiklikler olabilir) açıkladı. Yeni bilgilerde kulaklığın IPX4 sertifikasına sahip olduğu da ortaya çıkıyor.

Model artık kesin olarak beyaz / krem ve siyah olmak üzere iki farklı renkte geliyor. Burada bizce halen en çok siyah renk dikkat çekiyor.

Kablosuz olarak şarj edilebileceği bilinen yuvarlak hatlı ve eskiye nazara daha ufak bir hazne ile gelen WF-1000XM4, burada hızlı şarj da sunuyor. Hazne resmi kayıtlara göre kablo ile WF-1000XM3’ten daha hızlı şarj edilebiliyor.

Ana kulaklıklar ise daha önce de gördüğümüz üzere kulak içi formunu benimsiyor. Halen biraz büyük olduğu düşünülen kulaklıklar, genel olarak şık duruyor.

Son bilgilere göre merkezinde Sony V1 isimli bir işlemci yer alan WF-1000XM4, sürpriz olmayacağı üzere yüksek kaliteli ses ve LDAC desteklerini de beraberinde getiriyor.

ANC ve hazne ile toplam 24 saate kadar şarj ömrü sunacak Sony WF-1000XM4, tek başına ise yine ANC ile 8 saat gibi uzun bir süre müzik keyfi yaşatabilecek.

Modelin ANC’si kapatıldığı zaman tam 12 saat kullanım ömrü sunabileceği aktarılıyor ve bu da gerçekten çok yeterli görünüyor. ANC olmadan toplam kullanım süresi 36 saate kadar çıkıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sony WF-1000XM4, gelişmiş bir ANC yani aktif gürültü engelleme sunacak

Daha önce de söylediğimiz gibi WF-1000XM3 ile bu konuda beğeni toplayan Sony, bunu yeni modelinde çok ama çok daha da gelişmiş hale getirecektir.

WF-1000XM3 Türkiye’de resmi olarak satıldığı için WF-1000XM4 modeli de çıktıktan hemen sonra Türkiye pazarına gelecektir.

Ancak henüz bu konuda net bir tarih ya da fiyat elimizde bulunmuyor.

İlginizi Çekebilir

Türkiye’de satılan Samsung Galaxy A52’nin içine yakında bakın