reklamı kapat

POPÜLER

Sony WF-1000XM4

Gelişmiş özellikleriyle Sony WF-1000XM4 tanıtıldı; işte fiyatı

Merak edilen kablosuz kulaklık modellerinden Sony WF-1000XM4 için resmi tanıtım sonunda yapıldı. İşte modelin detayları;

Sony WF-1000XM3‘ün yerini almaya gelen Sony WF-1000XM4 için son haftalarda sızıntıların ardı arkası kesilmiyordu. Model bugün artık daha önce açıklanandan bir gün önce karşımızda yer alıyor.

Yurt dışında 280 euro / 280 dolar fiyatla satılacağı açıklanan kablosuz kulaklık, beyaz / krem ile siyah olmak üzere iki farklı renkte geliyor.

Tasarımı oldukça güzel olan ancak kulaklık kısımları biraz büyük olan WF-1000XM4, yine de yerini aldığı WF-1000XM3’ten yüzde 10 daha ufak bir seçenek konumunda yer alıyor.

Teknik olarak baktığımız zaman model ilk olarak üst seviye aktif gürültü engelleme yapabiliyor. ANC özelliği pazardaki en iyilerden olan modelin kalbinde Sony V1 adı verilen özel bir çip yer alıyor.

Bu çip Sony’e göre hem ses kalitesi hem de ANC deneyimini ciddi şekilde geliştiriyor. Sadece ANC özelinde WF-1000XM3’e oranla yüzde 40’lık bir engelleme artışından bahsediliyor. WF-1000XM3 hali hazırda iyi bir ANC’ye sahip olduğu için bu artış oldukça iyi görünüyor.

Elbette LDAC desteği olan ve her türlü güncel yüksek kalitesi ses formatına aktif olarak destek veren Sony WF-1000XM4, DSEE Extreme özelliğiyle yapay zeka kullanarak ses kalitesini daha da ileriye taşıyabiliyor. Modelde 360 derece ses deneyimi için 360 Reality Audio ses desteği de aktif olarak sunuluyor.

Ufak olmasına rağmen modelin ANC ile getirdiği pil ömrü tam 8 saat seviyesinde yer alıyor. Kullanım ömrü ANC olmadan 12 saate çıkıyor. Hazne devreye girdiği zaman ise ANC ile toplam 24 saat kullanım, ANC olmadan ise tam 36 saat kullanım elde edilebiliyor.

Haznesinde kablosuz şarj olan, aynı zamanda USB-C üzerinden çok hızlı şekilde şarj desteği de getiren WF-1000XM4, IPX4 sertifikasına sahip.

Bluetooth üzerinden her türlü cihaza bağlanabilen ve gelişmiş bir akıllı telefon uygulamasına sahip olan kulaklık, özel bir konuşma algılama moduna da sahip. Bu mod ile kulaklık birisiyle konuştuğunuz algılıyor ve müziği otomatik olarak durduruyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sony WF-1000XM4 pazardaki en iyi kablosuz kulaklık modelleri arasına giriş yaptı

Alexa ve Google Assistant erişimleri olan Sony WF-1000XM4, elbette telefon görüşmesi için de aktif olarak kullanabiliyor.

WF-1000XM3 Türkiye’de resmi olarak satıldığı için WF-1000XM4 modeli de çıktıktan hemen sonra Türkiye pazarına gelecektir. Sony Türkiye’nin bu cihaz için kişileri çok fazla bekletmeyeceği düşünülüyor.

Modelin Türkiye fiyatı ise henüz belli değil. Ancak güncel şartlar ışığında fiyatın çok düşük beklenmemesi gerekiyor.