reklamı kapat

POPÜLER

Sony WF-1000XM4

Sony WF-1000XM4 kablosuz kulaklık için yeni detaylar ortaya çıktı

Teknoloji devi Sony’den çok yakında gelecek Sony WF-1000XM4 kablosuz kulaklık modeli için yeni bilgiler gelmeye devam ediyor.

Sony WF-1000XM4 modeli merak uyandırmayı başardı. Hatırlarsınız geçen gün sızan yukarıdaki ilk fotoğraf, ürünün kulaklık kısmını karşımıza getirdi. İlk sürüm kadar olmasa da büyük görünen ürün, tekrardan kısaca bakmak adına kulak içi formunu devam ettiriyor. Halen şarj özellikli hanesini görmediğimiz WF-1000XM4, özellikle dışındaki altın kaplama bölüm ile dikkatleri üzerine çekiyor. Bunun gürültü engelleme sürecinde kullanılan dış mikrofon olduğu aktarılıyor. Bu ufak dokunuş ile modeli çok daha albenili hale getirmeyi başarmış görünen Sony, yeni kablosuz kulaklık modeline yeni ortaya çıktığı kadarıyla yüksek çözünürlüklü LDAC ya da LHDC kodek desteklerini de veriyor. WF-1000XM3’de bu desteği vermeyen firma, yeni modeli ile ses kalitesini artırıyor ve bu da kulaklığın seçim aşamasını birçok kişi kolaylaştıracak gibi görünüyor. Bu arada tek şarjla 6 saat gibi oldukça iyi bir pil ömrü olacağı da netleşen Sony WF-1000XM4, bunu haznesiyle beraber 18 saate kadar çıkarabilecek.

Sony WF-1000XM4 öncesinde WF-1000XM3 kablosuz kulaklık için temel detaylar şöyle

Gürültü engelleme konusunda birçok rakibinden iyi olan ürün, özel bir taşıma haznesiyle geliyor. Bu hazne ile aynı zamanda şarj edilebilen kulaklıklar, gürültü engelleme açıldığı zaman 6 saat, kapatıldığı zaman ise aralıksız 8 saat müzik keyfi yaşatıyor. Hazne içinde 10 dakika şarj ile 90 dakika dinleme süresi getiren WF-1000XM3‘ün, tam olarak dolması 1.5 saat sürüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kulak içi formunda olan ancak gürültü engelleme nedeniyle biraz büyük olan kulaklıkların tanesi ise sadece 9 gram ağırlığında. Böylelikle uzun kullanımda bir sıkıntı yaratmayacak gibi duran Sony WF-1000XM3 kablosuz kulaklık, akıllı cihazlarla Bluetooth 5.0 üzerinden haberleşiyor. Hızlı eşleşme için NFC barındıran kulaklık ile telefon görüşmesi de yapılabiliyor.

İlginizi Çekebilir

Bu da Apple’ın en son AirPods modeli