reklamı kapat

POPÜLER

iPhone M1

İlginç çentik tasarımı ile dikkat çeken iPhone M1 konsepti [Video]

Apple’dan yaz sonunda iPhone 13 ailesi gelecek. Bu ailede çentik biraz daha ufak olacak. Peki çentik daha farklı nasıl olabilirdi? iPhone M1 konsepti bunu gösteriyor.

iPhone 13 ailesinin çentiği, iPhone 12 ailesine göre hatırı sayılır oranda ufak olmayacak. Ancak ahizeyi yukarıya alan Apple, yine de bu konuda bir fark yaratacak.

Şimdi gündeme gelen Antonio De Rosa imzalı iPhone M1 konsepti ise çentiği Apple’ın hiç tercih etmeyeceği şekilde gövdenin dışında hayal ediyor.

Tasarımcı temel olarak Face ID kamera sistemini yukarıya almış. Bunu da ilginç olarak yarım şekilde bir tasarım ile tercih etmiş.

Bu yarım yapı sayesinde aşağıda kesintisiz bir tam ekran deneyimi sunuluyor (Elbette kağıt üzerinde). Apple’ın kitlesi çentiksiz bir ekranı uzun zamandır bekliyor. Ancak gelen bilgilere göre bu ancak 2022 ya da 2023 iPhone’larıyla olacak.

iPhone M1

Antonio De Rosa’nın iPhone M1 için hazırladığı diğer görsellere direkt olarak buradan ulaşabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone M1 konsepti gerçekten dikkat çekti

Peki bu telefondaki M1 takısı nerede geliyor? Bu açık şekilde belirtilmiyor ancak yüksek ihtimalle Apple’ın kendi geliştirdiği M1 işlemcisinden geliyor. Biliyorsunuz M1 işlemci artık Mac’ler yanında yeni iPad Pro’ya da gücünü veriyor.

Apple’ın ileride iPhone’larında da M-Serisi işlemci kullanma ihtimali bulunuyor. Ancak Apple bunu hiçbir zaman gerçeğe dönüştürmeyebilir.

Yani iPhone’larda A-Serisi işlemcilere devam edilebilir. M-Serisi ile A-Serisi işlemciler temelde çok da farklı değiller.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi Mi 11 Ultra’nın içindeki detaylara bakın