reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 13

iPhone 13 modelinin ufalan çentiğine göz attıran yeni fotoğraflar

iPhone 13 serisinin ufalan çentiğini gözler önüne seren fotoğraflar gelmeye devam ediyor. Çentikte aşırı olmasa da güzel bir düşüş var.

Daha önce de söylediğimiz gibi telefonların üst kısımda bir yerleşim değişikliği yapan Apple, böylelikle iPhone 13 serisini iPhone 12’lerden daha ufak bir çentikle satışa sunacak.

Yeni çıkan sayfada yer alan görseller, bu konuda ailenin ortasında yer alan 13 özelinde farklı gözler önüne seriyor. Burada iPhone 12 ile 13 çentiği üst üste konuyor.

Görebileceğiniz üzere iPhone 13’ün çentiği daha dar ancak aşağıya doğru çok ama çok ufak bir artış getiriyor. Çentiği ufaltan en önemli detay, ahizenin ortadan yukarıya çekilmesi oluyor.

Teknoloji devi Apple, söylendiği kadarıyla çentiği ancak 2023 yılında ortadan kaldıracak. Bu, TrueDepth kamera sistemi ekran altına alınarak yapılacak.

Bu arada Apple’ın 2022’de gelecek iPhone 14 modelleriyle ekran delikli tasarımı kullanması da olası. Bunun sadece belirli modeller için olacağı aktarılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone 13 serisiyle ekran konusunda da büyük bir adım atılıyor

Serinin 13 Pro ve 13 Pro Max modelleri artık kesin olarak LTPO temelli 120 Hz OLED ekranlar yer alıyor.

Apple sonunda 120 Hz’e çıkış yapıyor ve bu şimdiden oldukça sevindiriyor. Telefonlarda 120 Hz’in halen dinamik olarak çalışacağı tahmin ediliyor.

Yani enerji tasarrufu için ekran sürekli olarak 120 Hz yenileme ile çalışmayacak. Bu konuda Apple’ın kişilere seçme şansı sunup sunmayacağı ise halen bilinmiyor.

Birçok güncel Android telefonda bu özellik aktif olarak sunuluyor. Kişiler isterlerse telefonlarını sürekli olarak 120 Hz seviyesinde çalıştırabiliyor.

iPhone 13 ailesinin 13 Mini ve 13 modellerinde ise 60 Hz OLED ekran kullanılacak.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi telefonlarını böyle detaylı şekilde test ediyor