reklamı kapat

POPÜLER

Discord PlayStation

Microsoft alacak derken Discord ile PlayStation ortaklığı kuruldu

Microsoft geçtiğimiz ay şaşırtan bir Discord konusuyla gündeme gelmiş ve bu konu daha sonra rafa kalkmıştı. Esas adımı şimdi Sony, PlayStation için attı.

Microsoft, özellikle oyuncuların / Twitch kitlesinin olmazsa olmazı olan sesli ve yazılı iletişim odaklı Discord‘u tam 10 milyar dolara almanın planlarını yapıyor haberi büyük ses getirdi.

Ancak yukarıda da dediğimiz gibi bu konu daha sonra rafa kalktı. Discord, net olarak kendisini satmaktan vazgeçti. Firmanın kendi başına iyi bir performans gösterdiği ve şimdilik bağımsız kalma istediği belirtildi.

Bugün ise bir sürpriz oldu ve Sony, Discord’a yatırım yaparak bir ortaklık kurduklarını duyurdu. Bu ortaklık kapsamında popüler servis önümüzdeki yılın başında konsollara gelecek.

Burada iki ismin dev bir çalışmayla ve yerleşik bir kullanım deneyimi sunması bekleniyor. Yani oyun altyapısından online sistem kadar Discord entegre bir PlayStation dönemi kapıda bulunuyor.

Sony’nin açıklamasına göre Discord’un aylık tam 140 milyonluk aktif kullanıcı kitlesi bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

PlayStation ve Discord ortaklığı güzel görünüyor

Henüz süreç tam olarak detaylanmış değil. Ancak atılan adım oyuncuları gerçekten sevindirmiş durumda.

Oyun dünyasında son dönemde gerçekten çok büyük adımlar atılıyor. Bu adımların büyük çoğunluğunu arkasında olan Microsoft, Discord’u alabilseydi kendisi için çok iyi olacaktı.

İlgili Video